Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet németül...

Mennyi idő alatt lehet németül megtanulni középfokon, ha nincs semmi előképzettségem?

Figyelt kérdés
német, nyelvtanulás, középfok, megtanulni, idő, mennyi
2012. febr. 1. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen intenzíven haladsz.

Heti 30 órás tanfolyamot tartottam munkanélkülieknek, 600 óra ment le fél év alatt, utána 12-ből lett 10 középfok, egy alapfok és egy semmi.

Otthon kb. ugyanennyit kellett hozzátanulni (szóval még 600 óra).

Sok sikert!

2012. febr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sokmindentöl függhallottam már olyat akinek fél év után sikerült

de van olyan aki nem tudná megcsinálni ezt(elég sokan)

2012. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nézd ez embertípus függő... Ha van nyelvérzéked viszonylag gyorsan megtanulhatod a nyelvet pláne ha a környezetedet megpróbálod úgy hangolni hogy minnél több behatás érjen a válaszott nyelvből pl.: tv-ben több a választott nyelven szóló műsort nézel, filmek, könyvek, interneten sok a választott nyelven íródott oldalt nézel. Persze a tanóra alól ezzel nem mentesülsz de hidd el nagyon sokat dob rajta. Én oroszul kezdtem el tanulni és igen picit nehéz volt az átállás a cyrill betűkre de ha ez megvan onnantól már csak egy szótár és nyelvtan. Kész is vagy. Érdemes aktívan is gyakorolni a nyelvet pl keresni egy embert aki beszélgetne veled. Célszerű "nyelvcsere" céllal keresni ilyen embert aki szeretne mondjuk magyarul gyakorolni és a választott nyelv az ő anyanyelve. Így még kultúrát is tanulhatsz ami fontos mivel a nyelvvizsgákon nem csak a nyelv használatát elemzik, hanem azt is hogy a kultúrából elsajátítottál-e valamit.
2012. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!