Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes elkezdenem spanyolul...

Eszternagy kérdése:

Érdemes elkezdenem spanyolul tanulni vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Első évfolyamos főiskolás vagyok. Középiskolában és általánosban csak németet tanultam, még nincs meg belőle a nyelvvizsgám, de német specializációra járok (óvodapedagógiát hallgatok), szóval a németet elég magas óraszámban tanulom ahhoz, hogy azzal talán nem lesz különösebb gondom.

Szeretnék később angolul is tanulni, de erre sajnos anyagiak miatt nincs lehetőségem.

Most viszont az egyetem indít egy ingyenes kezdő spanyol nyelvtanfolyamot és nem tudom, érdemes-e elkezdenem.

Mennyire nehéz a spanyol nyelv? Főleg német után? A némettel nincsenek komolyabb gondjaim, ezek után a spanyol valamivel könnyebb lesz?

Köszönöm a válaszokat.



2012. febr. 3. 14:13
 1/4 webnyelv ***** válasza:
100%

A második idegen nyelv mindenképpen könnyebb, mint az első.

Főleg ha ingyen van, én megpróbálkoznék a helyedben a spanyollal, vesztenivalód nem nagyon van vele, szép nyelv. Talán nehéz lehet, hogy sok igerag van benne, de azok is szépen hangzanak.

2012. febr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

"Szeretnék később angolul is tanulni, de erre sajnos anyagiak miatt nincs lehetőségem"


Vegyél antikváriumból, vagy akár kölcsönözz könyvtárból angol nyelvkönyvet, és használd az internetet. Az angoltanulás ma már szinte ingyen van.


"Mennyire nehéz a spanyol nyelv?"


Kb. mint az angol. Bonyolultabb nyelvtan, egyszerűbb kiejtés.


"Főleg német után?"


A németnél a legtöbb nyelv könnyebb. A spanyol világosabb, logikusabb a németnél. Csak hát nem nagyon érdemes tanulni.

2012. febr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én imádtam a spanyolt, német után elég könnyű, és nagyon élvezetes.

Minden nyelvet érdemes megtanulni... a spanyol ráadásul sok helyen fontos. És mielőtt valaki a banánköztársaságokkal jönne, Kaliforniában például nagyon sokan tudnak, és pontosan ÓVODAI élményem, hogy az alkalmazottak egy része és a gyerekek jó része mexikói, így spanyolul nagyon hasznos tudni ott egy óvónőnek....


De ez mindegy, tegyük fel, hogy itthon élsz. Lesz két európai nyelv, amit jól fogsz beszélni, ha szereted őket, lesznek barátaig ezekben az országokban, esetleg szakmai kapcsolataid, konferenciákra téged küldenek ezekbe az országokba stb...

2012. febr. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hát én angol után tanultam, de osztálytársam német után, és jól megy neki. Írták már, hogy nincs vesztenivalód (max idő). Angol után azért egyszerűbb, mert a szavak nagyon sok hasonlít (némethez szeritnem smmi köze). Nyelvtanban nagyon logikus, és nagyon sokban hasonlít az angol igeidőkre (németet soha nem tanultam, igy nincs viszonyítási alapom:S) Az igeragozásoktól ne félj, és akkor semmi baj nem lesz:) Sok sikert!:)
2012. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!