Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországon franciául vagy...

Magyarországon franciául vagy spanyolul tudnak többen?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy franciául.

De pl. a mi sulinkban évek óta kb 2-szer annyi ember választja a spanyolt, mint a franciát.


2012. jan. 18. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem franciául, mert azt régebb óta tanítják, a spanyolt pár éve lett felkapott nyelv nálunk... És ha a nyelvvizsga statisztikákat nézed ( [link] ), láthatod, hogy többen nyelvvizsgáznak franciából... Szerintem ez is mindent igazol.
2012. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Franciául többen tudnak, a spanyol az utóbbi kb. 10 évben terjedt el néhány teljesen megalapozatlan hiedelem és a divat hatására.
2012. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De akkor az, hogy a spanyol mostanság ennyire divatnyelv lett, azt eredményezi, hogy nemsokára már a spanyolul tudók száma lesz a nagyobb, nem?
2012. jan. 19. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

19:38


Nem valószínű, mivel a spanyolul tanulók nagy része nem fogja hasznosítani a tudását, és idővel elfelejti, pont mint a 80-as, 90-es évek olaszos generációja az olaszt.

2012. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
22%
szerintem meg pont hogy nincs igazatok. a spanyol a második világ nyelv azt beszélik a legtöbben. ha elmész egy másik országba angolul beszélnek a legtöbben utána meg spanyolul:)
2012. febr. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"ha elmész egy másik országba angolul beszélnek a legtöbben utána meg spanyolul"


Hol?

2012. febr. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy Amerikában fontos nyelv, de Európában nem! Itt az angol, német és francia nyelvek a legfontosabbak és legtöbb európai által beszélt nyelvek, a spanyol, olasz és a többi csak ezek után jön és soha nem fogja átvenni a vezető szerepet.

Hogy miért, mert gazdaságilag, politikailag nem befolyásos országok. Ennyi.

Sokan beszélik a világon a spanyolt, mert rengeteg országban hivatalos nyelv (Spanyolország, Közép-Amerika, Dél-Amerika, kivéve Brazília) de ez nem jelenti azt, hogy olyan nagy jelentőséggel bírna, mint ahogy állítod, kedves kérdező.


Ha beszélsz spanyolul, de más nyelvet nem, nem tudsz érvényesülni a világban, csak azokban a desztinációkban, ahol beszélik, nem helyettesíti az angolt és soha nem is fogja, ahogy Európában sem a már említett nyelveket...

2012. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Kapja be az angol nyelv a f.. Mat!
2019. jan. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!