Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány nyelvet képes az ember...

Hány nyelvet képes az ember érdemben tanulni és beszélni?

Figyelt kérdés

Jól beszélem az angolt, az németet (középfokokon) és szeretnék egy harmadik nyelvet mellé tenni. (Olasz)

DE: Képesek vagyunk 3 nyelvet tanulni is és szinten tartani is? Vagy akár ennél többet is?


2012. febr. 3. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
simán. én most tanulom a harmadik nyelvet, igaz előző kettőt használom napi rendszereséggel munkám kapcsán. a harmadikat meg kedvtelésből tanulom.
2012. febr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 bánomisén ***** válasza:
82%
Talán hallottál már Antal Imréről, aki zongoraművészből vedlett át tévés személyiséggé. Ő, ha jól tudom, nyolc nyelvet beszélt magas szinten. De ő nyelvzseni volt.
2012. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha napi rendszerességgel és megfelelő szorgalommal állsz neki akkor semmi sem lehetetlen.

A cél szentesíti az eszközt!

2012. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát, én olvastam, hogy egy (az hiszem) európai pasas több száz nyelven beszél... Szóval 3 nyelv nem olyan sok:D. Nem találom sajna a cikket, de azt írták, hogy 10 éves korára már lerakta az angol felsőfokút, illetve több tévéje van, az egyiken izraeli, a másikon olasz hírek mennek stbstb., és hogy a francia parlamentben is dolgozott(ik?).
2012. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem teljes munkaidőben nyelvekkel foglalkozik, az max. 3-4 nyelvet tudhat jól, mert ennyi nyelv ismeretét tudja karbantartani más munkái mellett. Ha az "érdemben beszélni"-be belefér az alapfokú gagyogás is, akkor persze sokkal több belefér.


Ahogy persze reggeltől estig nyelvekkel foglalkozó emberek is többet tudnak észben tartani, akár több tucatot.

2012. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 webnyelv ***** válasza:
100%

Biztosan sokat.

Viszont, ahogy én veszem észre magamon, inkább tízen- és huszonévesen érdemes elkezdeni és jól begyakorolni ezeket a nyelveket, mert ha később állsz neki egy olyan nyelvnek, amit régen tanultál, de már kissé leült, akkor az nehéz lesz és keverni fogod a többi nyelvvel.

Régen használtam az angolt és a németet is és nem kevertem össze őket, mellette olaszt, franciát is tanultam, azokat se kevertem össze. Kb. 10 év múlva viszont, hogy a németet felelevenítettem, sokszor elgondolkozom egy német mondat leírása közben, hogy most ez az angolban van-e így vagy a németben, esetleg az olasszal nem keverem-e.


Arra figyelj, hogy ha az olaszt elkezded és a németet esetleg hanyagolod, akkor idővel a németben is olaszosan akarsz majd képezni bizonyos múlt időket. Zavaró lehet, hogy a németben a werden igével képezik a szenvedő szerkezetet, az angolban és az olaszban pedig nem. De ha folyamatosan szinten tartod mindegyik nyelvet, akkor talán nem fogsz ebbe belebonyolódni.

Sok sikert!

2012. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Elég sokat. Itt van pl. a magyar Lomb Kató, aki nagyon sok (azt hiszem huszonvalahány) nyelven beszélt. Könyvet is adott ki a nyelvtanulási módszeréről.
2012. febr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

ja nem, "csak" 16 nyelven. Itt egy link. Nagyon érdekes felfogása volt sztem a nyelvekkel kapcsolatban


[link]

2012. febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ingrid Bergman (remélem ez a név mond valamit :D) folyékonyan beszélt angolul, németül, olaszul és franciául. Anyanyelve svéd volt. Tehát igen, képesek vagyunk rá :) bár nyilván ez függ attól is, hogy kinek milyen a nyelvérzéke, szorgalma valamint lehetőségei (persze aki minden évben más országban él az nagyobb előnyben van), de az én filozófiám szerint nincs lehetetlen, csak kihívás :)
2012. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Oké, erőt adtatok! Mivel szeretem a nyelveket és konkrét példákkal és linkekkel láttatok el, valamint a versenyképességem megtartását is nyelvek ismeretében látom, indul az OLASZom.


Köszönöm! (És repkedtek a Zöld mancsok!)

2012. febr. 3. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!