Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok nekem tanácsot adni?...

Tudnátok nekem tanácsot adni? (Angol nyelvvizsga)

Figyelt kérdés

Tehát, 10.es vagyok most a gimiben és már 10 éve tanulom az angolt az utóbbi 2 évben emelt szinten...Szeretnék idén májusban nyelvvizsgázni(középfokon). Úgy érzem hogy a nyelvtanom sokkal erősebb mint a szókincsem, és nem tudom hogy fejleszthetném a szókincsemet...Persze a nyelvtanom se hibátlan de jobb mint a szókincsem...Tudnátok valamilyen könyvet, vagy oldalt, vagy valamilyen módszert ajánlani nekem??

És melyik nyelvvizsga típust ajánlanátok?? Ki hol tudta letenni?? Ha esetleg most még jobban rákapcsolok akkor sikerülhet májusban, nem??? Amúgy a Katedra nyelviskola szintfelmérőjén az eredményem C1-es szint volt...nem tudom mennyire lehet hinni neki...

Köszönöm a válaszokat...!


2012. febr. 5. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

SZókincsfejlesző könyv: English vocabulary in use (intermediate vagy upper-intermediate)

Nyelvvizsga: Euro (ez a leginkább vizsgázóbarát, gyakorlatias, sok anyag van hozzá)

Ha írásban C1-es szinten vagy és szerinted a szókincsed gyengébb, akkor a szóbeliségre kell helyezned a hangsúlyt. Beszélgess sokat angolul! Próbáld az ujjonan tanult szókincsed beépíteni (tudatosan ) a beszédedbe

2012. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ITK Origó szóbelije az egyik legkönnyebb, az írásbeli része pedig nagyon nyelvtan központú, szóval én ezt a nyelvvizsga típust ajánlanám neked. A szókincsfejlesztéshez nekem az 1000 kérdés 1000 válasz sokat segített. A Katedra nyelviskola tanfolyamai szerintem nagyon jók (a szintfelmérőjük ugyanaz, mint az Origó feleletválasztós tesztje), eredményorientáltak, sőt több kedvezményük is van.
2012. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kétévnyi angol tanulás után csináltam egy B2-es nyelvvizsgát (BGF-es üzleti középfok). Az én sulimnál ez volt a feltétel. :) Ha jobban belegondolsz, simán könnyebb, mint egy "sima" középfok, mert az enyémnek a szókincse azért egy bizonyos területre be van határolva. Persze ha nem érdekel a közgazdaságtan, vagy nem ilyen témában tanulsz/fog tanulni tovább, akkor lehet szenvedés lenne számodra.


Nekem ami sokat segített még, az az, h CNN-t néztem napi egy órát legalább, figyeltem a kiejtést. Ugyanígy a filmeket eredeti angol hanggal és magyar felirattal követtem. Meg is lett az eredménye, mert a 20pontos magnóhallgatáson 15 pontom lett. (8 a minimum) :)


Mondjuk ha tíz éve tanulsz angolul, nem értem mit parázol...

2012. febr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szókincsfejlesztésre szerintem a legjobb módszer a film/sorozat nézés. Nézd (angol)felirattal, szótárazd ki amit nem értesz, kreálj belőlük új mondatot. Olvass híreket különböző témakörökbe. Nyelvvizsgán szeretnek rámenni a környezet(védelem)re és a technológiára, illetve ezek életünkre gyakorolt hatásaira. Az 1000 kérdés 1000 válasz tényleg jó, sulidba könyvtárba biztos találsz közép és felső szinten. Továbbá szerezz nyelvvizsgás könyveket és azokat is szótárazd.
2012. febr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!