Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehetne a legeredményes...

Hogyan lehetne a legeredményesebben felkészülni német emelt sz. érettségire?

Figyelt kérdés
Csináljam meg a korábbi feladatokat? Meg esetleg van vmi más jó könyv is? Minden érdekel
2012. febr. 5. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, nem árt ha a a korábbi feladatokat végig megcsinálod.


Barátokkal/ oszt-csop társakkal társalogjatok németül. Így gyakoroljátok a nyelvtant, és a párbeszédeket is.


Ha jársz-kelsz az úton a szavakat, táblákat próbáld magadban lefordítani. (Pl. szembe jön veled egy öltönyös pasi: r Anzug/Anzüge. :) )


Ajánlom neked ezt az oldalt: [link]

2012. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok, csak véletlenül elküldtem. :)


Annyit szerettem volna még hozzáfűzni, hogy a nehezebb szavakat írd le egy kis cetlire, egyik oldalára magyarul, a másikra németül. És gyakorolgass vele.


De azért legyenek nyugodt perceid, amikor kikapcsolsz, és csak magadra gondolsz, nem a németen jár az eszed. Ezen tanácsok közül szerintem az internetes oldal lesz a leghasznosabb.


Az éjszakákat próbáld átaludni, és ne tanulással tölteni, így a figyelmedet tudod majd összpontosítani.


Sok sikert! Mikor lesz a vizsgád?

Ha szeretnéd, ide leírhatod (esetleg priviben), hogy hogyan sikerült.

2012. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, még jöhetnek válaszok! Májusban lesz a közép, ősszel az emelt. Mindkettő előrehozott lesz
2012. febr. 5. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!