Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német! Helyes-e a következő...

Német! Helyes-e a következő mondatom? "Der erste Spaziergang der unsere Kinder war in dem Zoo, dass sie die Bärenjungen, die in Winter geboren wurde, schauen konnte. "

Figyelt kérdés
A "Gyermekeink első tavaszi sétája az állatkertben volt, hogy megnézzék a télen született bocsokat." mondat fordítása volt a feladatom.
2012. febr. 5. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:

"geboren wurde"


születni fognak;

szerintem wurde nélkül jó, de vagy 20 év tanultam, azóta nem nagyon használom.

2012. febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A wurde-val szenvedő szerkezetet akartam belecsempészni... :)
2012. febr. 5. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
der unseren Kinder mert genitivbe a melléknév "n"-t kap és nem kell oda szenvedő mert az róluk szól, nem általánosítunk
2012. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De a tavaszi az kimaradt, nem?

Ha már pontosan kell.

2012. febr. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a tavaszira használható a "der erste frühlingshafte" szóössszetétel?
2012. febr. 6. 16:07
 6/6 amarill ***** válasza:

"Der erste (Frühlings)Spaziergang unserer Kinder war in den Zoo, damit sie sich die Bärenjungen, die im Winter geboren wurden, ansehen konnten"


A "Gyermekeink első tavaszi sétája az állatkertben volt, hogy megnézzék a télen született bocsokat

2013. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!