Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon félek a szóbelitől!...

Nagyon félek a szóbelitől! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Na szóval...pénteken szóbelin angolból,középfokon,ECL típusú vizsgán.Az a gáz,hogy kezdő nyelvem és az órai tanárunk elég rossz,és szinte alig beszélünk órán! Két hónapig jártam különtanárhoz,ő beszéltetett ugyan,de amikor itthon anya kérdezte ki,két mondatot bírtam kinyögni!:( Nagyon félek! Mit csináljak? A héten még megyek tanárhoz,de nem tudom segít-e.Amúgy 3,5 éve tanulok angolt és voltam már kétszer ECL nyelvvizsgán (német közép- és felsőfok),de ettől nagyon parázok.Főleg attól,hogy kapok egy tételt,amiről nem fogok tudni semmit mondani vagy csak nyökögni fogok össze-vissza.Légyszi adjatok valami tippet!
2012. febr. 5. 21:43
 1/3 A kérdező kommentje:
*szóbelizek
2012. febr. 5. 21:44
 2/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg időd van még, 1x tükör előtt mond fel őket, az is segít.

A tételek azért 'kellenek', hogy nagyjából ráhangolódj a témára, ha te dolgozod ki, akkor felmerülnek az idegen szavak és kifejezések, nyelvtani hiányok. Ezeket szótárral, nyelvtankönyvvel és tanárral lehet javítani. Fontos, hogy a leveleket, tételeket tanár javítsa ki és úgy tanuld meg.

Nem kell szó szerint, mert úgyse fogod tudni az egészet elmondani.

ECL-en ha jól tudom páros vizsgázás van... Tehát nem a vizsgáztatóval, hanem a vizsgázótársaddal beszélgetsz és oldjátok meg a feladatokat. Fontos, hogy mindig kérdezz azzal kapcsolatban, ami elmondott.

Ne izgulj, menni fog, elég régóta tanulod a nyelvet ahhoz, hogy egy középfokot letégy. Nyugi, nem buksz meg ha valami nem jut eszedbe és füllentesz helyette vagy mást mondasz, mint amit korábban kiírtál magadnak a tételben. Ha a kiejtés miatt aggódsz, az se probléma (Ismerek olyan angol tanárt, aki borzasztóan beszél angolul, mármint a kiejtése rossz, akcentussal beszél, pedig egyetemet végzett és kint is élt, de a nyelvet szuperül tudja és pont. A kiejtés meg nem zavarja :P)

nyugodj meg, menni fog, csak erre gondolj! ;)

2012. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. febr. 6. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!