Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nehézségű a TOEFL...

Milyen nehézségű a TOEFL nyelvvizsga? Másképp kell rá készülni, mint pl a Telcre? Tényleg semmissé válik az eredménye két év múlva?

Figyelt kérdés
Finnországban szeretnék angol nyelvű, orvosi egyetemre járni, és úgy tudom, hogy ott ez a követelmény (nem tudom hány pontot kell elérnem). Ha tényleg semmissé válik két év múlva, akkor még nem akarom túl hamar letenni. Mennyiben más a követelmény? Ha érettségire felkészülök, akkor meg lehet csinálni jó eredménnyel?
2012. febr. 7. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen más, rengeteg kérdés, ezt nem lehet bemákolni, mert nem is a kérdések nehézsége a lényeg, hanem hogy minél gyorsabban felfogd hogy mire is kell gondolni. Egy angol anyanyelvű középiskolás könnyedén végigmegy rajta, nekünk már annál többet kell készülni.
2012. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval nehezebb, mint egy középfokú vagy nem is hasonlítható? Vhol azt olvastam h két év múlva semmissé válik, akkor viszont nem éri meg annyira... Telcen gondolkoztam még, de arról azt olvastam h nem nemzetközi.
2012. febr. 8. 15:33
 3/3 anonim válasza:
100%

Attól még, hogy 2 év múlva érvényét veszti, nagyon is hasznos, sőt a leghasznosabb, amennyiben külföldön szeretnél tanulni, dolgozni, mert külföldön (különösképpen az angolszász országokban) ezt tekintik mércének (Rigó utcáról, TELCről, Euróról nem is hallottak). Csak ugye az a fontos, hogy a jelentkezés előtt 2 éven belül csináld meg a TOEFL-t. Ez nem olyan nyelvvizsga, amit ad hoc módra szokás megcsinálni (200$), ez olyan, hogy van egy terved, hogy ide és ide szeretnél menni, megnézed, hogy hány pont kell az adott helyre és úgy készülsz fel a TOEFL-re.


Amúgy, ha 83 pontot elérsz, akkor honosítható Magyarországon érvényes és elfogadott (tehát a zöld keményfedeles:) ) nyelvvizsgává és az viszont nem veszti el érvényét 2 éven belül. Tehát megcsinálod a TOEFL-t, 2 éven belül kimész a külföldi egyetemre, ott tanulsz, majd amikor/ha visszajössz, akkor pedig lesz egy sima felsőfokú nyelvvizsgád, ami örökre szól és elfogadják a magyar intézmények.

2012. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!