Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » El tudnátok magyarázni az...

El tudnátok magyarázni az angol Causative form (Műveltető) használatát, és hogy hogy kell vele mondatot alkotni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha valamit megcsináltatsz akkor have/get+TÁRGY+az ige 3. alakja. Ha valaki által akkor a végére írhatod hogy by XY. Hogy have-et vagy get-et írsz az mind1. Más igeidőben is ezt a két szót ragozod.

Pl. I have my watch repaired. - Megjavíttatom az órámat.

I had my watch repaired yesterday. - Tegnap megjavíttattam az órámat.

I get my car repaired by John. - Megjavíttatom a kocsimat Johnnal.


2. Ha rá akarsz beszélni valakit hogy csinálja (ez enyhébb) akkor get (itt have NEM lehet)+valaki+to do (a főnévi igenévi alak)

I try to get him to buy a car. Megpróbálom rábeszélni, hogy vegyen egy autót.


3. Make+valaki+ige - ez erőszakosabb rábeszélés, vagy kötelesség kifejezése (pl munkahelyi feladat)

Her boss makes the secretary type some letters. - A főnöke legépeltet néhány levelet a titkárnővel.

The teacher made us write a test. A tanár dolgozatot iratott velünk.


Ugyanezzel késztetést is kifejezhetsz.

You always make me laugh. Mindig megnevettetsz.

The rain made me run. Az eső miatt futnom kellett.


4. Have+valaki+ige - pénzért megcsináltatsz valamit valakivel.

I had the plumber change the water pipe. Kicseréltettem a vízcsövet a vízvezeték-szerelővel.


5. Bizonyos szavaknál, pl. understand, hear - make+tárgy+3.alak.

I make myself understood. Megértetem magam.

I made my voice heard. Hallattam a hangomat.


*Van amikor ugyanazt többféleképpen is kifejezheted. Pl. The boss had the letter typed by te secretary. és The boss made the secretary type the letter. ugyanazt jelenti.

2012. febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm!
2012. febr. 12. 23:12
 3/3 izbi válasza:

Mi a helyzet a "have + sy/sg + -ing-es alak

Mikor használják és hogyan kell fordítani?

2012. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!