Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » S. O. S! Angol nyelvtanárok,...

S. O. S! Angol nyelvtanárok, felsőfokú nyelvvizsgával rendelkező angolosok! Leírnátok nekem az igeidők használatát röviden? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hét éve tanulok angolt,de az igeidőket most sem tudom.Mindenhol olyan bonyolultan vannnak leírva,hogy nem értem meg.:S

Valalaki lenne szives nekem leírni mind a 12-t?Minden igeidőnél pontokba bontva,hogy milyen esetekben használjuk.

A képzését,kérdőszóit tudom,az nem kellene.

Akinek van rá ideje és leírja nekem,azt hálám örökre üldözni fogja.:))


2011. júl. 23. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:

ez nem jó? [link]


persze segítek, ha van kérdésed, csak szerintem ez jól összefoglalja :)

2011. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi:)


A következőket nem értem a táblázatban:simple present 5.,present continous 1. Mi a különbség akkor a kettő között?


Present perfect continous mind a 3 pontja,past perfec 3 pontja,past perfect continous 2 pontja

Ezeket hogyan különböztessem meg?



future perfect 1 pontja,future perfect continous

Mi a kettő között a különbség?



A többit értem,és előre is nagyon nagyon köszönöm,ha még válaszolsz nekem ezekre.:))

2011. júl. 23. 23:36
 3/5 A kérdező kommentje:

simple present 5. pontjára és present continous 1.pontjára

gondoltam az elejénél

2011. júl. 23. 23:37
 4/5 anonim ***** válasza:

huh megpróbálok magyarázni


simple present 5. vs present continous 1


Amikor szimplán kifejezed, hogy valaki éppen mit csinál (folyamatosan), akkor használod a continous alakot


-What are you doing?

-I am playing with the dog


A There/Here esetében meg azt fejezzük ki, amit kb magyarban úgy mondasz: hogy na itt is van, na meg is jött stb


pl.:

-We've been waiting for her for hours... Where is she?

-Relax, she got probably stuck in a traffic jam...


(aztán amikor meglátja (megérkezett), akkor ezt mondhatná:


-There she is! I told you she would come


szóval pl ha azt mondom, hogy "Here she comes" akkor kb azt fejezem ki, hogy itt is van, meg is jön (és látom is a személyt)


ha sima continoust használok, akkor csak közlöm, hogy ő épp most mit csinál (tehát mintha magyarul azt mondanám, hogy ő most sétál = he is walking (now) )


(bocsi probálom ezt érthetően magyarázni, elég nehéz, ha ráérzel teljesen egyértelmű)


"Present perfect continous mind a 3 pontja,past perfec 3 pontja,past perfect continous 2 pontja

Ezeket hogyan különböztessem meg? "


írok mindegyikkel egy példát:


I have been watching TV for 8 hours.


Ez olyan mintha azt mondanám, hogy "I have watched TV for 8 hours" csak extrán kihangsúlyozom vele az időtartamot. Ez a continous értelme ebben az esetben.


I had watched TV, when he got home.


Ezt akkor használod, amikor az egyik cselekmény előbb történt a múltban, mint a másik. (amikor hazajött, TVt néztél, ergo előtte történt)


I had been watching TV, when he got home.


Ez mondjuk nem az igazi így, mert túl van bonyolítva, én simán I was watching TV, when he got home -t mondanék helyette, csak azért írtam le, hogy lásd az alakot


inkább írok egy ilyet:


I had been working here when we met (itt dolgoztam (már egy ideje) amikor találkoztunk.


itt is a lényeg, hogy már elkezdődött (working) hamarabb az egyik mint a másik (met)



a future perfect kifejezi, hogy a jövő bizonyos pontjában a cselekvés be lesz fejezve


the papers will have been written by the next week (itt mindig viszonyítunk valamihez, mindig van "by")


amúgy ha azt mondod, hogy the papers will be written by... az is kifejezi ezt, csak ez olyan különbség mint pl a :


the package was delivered

vs

the package has been delivered


ha folyamatosban mondod, akkor meg a cselekvésről kiderül, hogy már 1 ideje tart, s még tartani is fog


pl.


By the end of the year I will have been working here for 4 years ... év végére már 4 éve fogok itt dolgozni (s még tartani is fog)


ha simával mondanád, nem jelenti azt, hogy befejeződik a munkaviszonyod (will have worked) , szimplán nem utalsz a jövőbeni folyamatosságra

2011. júl. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
elég tömörre sikerült, nem is biztos, hogy érthető itt-ott... szólj, ha baj van :D
2011. júl. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!