Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítséget kérek fonetikus...

Segítséget kérek fonetikus héber nyelv tanulásában a net-en! Hol van olyan oldal amiből tanulhatnék? Ez idáig még nem találtam megfelelőt! Csak segítő szándékúak írjanak! Köszönöm.

Figyelt kérdés
Pl: vasárnap =jom rison,Ma =ha jom,sok=harbé stb...
2012. febr. 12. 10:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem netes, de én anno a "Kapd elő - héber" c. kis könyvecskéből kezdtem tanulni. Ott szinte csak fonetikusan van leírva minden. Ettől függetlenül érdemes az írással is ismerkedni, nem olyan nehéz, mint elsőre tűnik.

A magánhangzók önkényes használata zavaró lehet (hol kiteszik, hol nem), de bizonyos minták felfedezhetőek. Pl. a szóvégi "a" hangot az esetek többségében a "hey" betű jelöli.


A legtöbb angol nyelvű hébertanító oldalon amúgy a héber betűs írásmód mellett angol fonetikus átírás is van, főleg kezdőknek.

Ha okostelefonod van, arra is tudok egy-két jó alkalmazást.

2012. jún. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!