Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az IELTS nyelvvizsga mennyivel...

Az IELTS nyelvvizsga mennyivel nehezebb mint egy sima középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Nem kellenek fikázó, lenéző, paraszt válaszok. Csak kíváncsi vagyok mennyivel nehezebb és mire lehet számítani. Ojanok válaszát várom, akik megcsinálták vagy jártasak a témában. Köszönöm!
2012. febr. 16. 09:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elirtam az - olyan - szót. Nem kell ideirni, hogy először tanuljak meg magyarul.
2012. febr. 16. 09:43
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem megvan a Rigó utcai középfok és az IELTS is, bár nem tudom mire mész az én információmmal, mert az én tapasztalatom évekkel ezelőtti.


A Rigó utcait nagyon elcs.szettnek éreztem. A szóbeli pofára ment és mivel én egy aranyos, kedves pofikájú ember vagyok, aki általában szimpatikus az embereknek, ezért átengedtek, pedig úgy betojtam, hogy még olyanok sem jutottak eszembe, hogy szőnyeg. Szerintem nem érdemeltem meg akkor azt a pontot amit kaptam. Akik nálam jobban tudtak, de p. más akcentussal mert jártak kint külföldön, és esetleg okoskodni is próbáltak azokat meg meghúzták.


Az IELTS sokkal normálisabbank tűnt és a vizsgát, majd a kapott eredményt is úgy éreztem, hogy ez az én tudásom. A besorolás is sokkal normálisabb, több szint van, és nem az van, hogy jelentkezel középfokra, aztán vagy megkapod vagy nem, hanem mész vizsgázni és megkapod milyen szinten tudsz.

2012. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak épp a kérdésre nem válaszoltam.... Szóval nem nehezebbnek éreztem az IELTS-t, hanem azt, hogy tényleg a tudásomat méri fel, és nem olyan magyar módra. Arra gondolok, hogy nyelviskolában elhangzik párszor, hogy ezt így használják a beszélt nyelvben, de ezt nem szabad a nyelvvizsgán mondani, hanem ezt vagy azt kell mondani... amiért viszont kiröhögnek ott, ahol az adott nyelvet beszélik.

És ha esetleg nem jól teljesítesz, akkor nem buktad a vizsgát, hanem csak egy besorolással alacsonyabbat kapsz.

2012. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2012. febr. 16. 10:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, még valami eszembe jutott. A Rigó utcában ketten vizsgáztattak, az IELTS-en pedig egy ember, de ott felvették magnóra az egészet. Tehát ha valami bajod van az eredménnyel, akkor legalább tudsz reklamálni. A Rigó utcáról sok rosszat hallottam (tapasztaltam), és nem csak olyan sértődött vizsgázókról akiket megbuktattak, hanem olyantól is, akit vizsgáztatni küldtek oda és kiakadt a többi vizsgáztatóra, hogy pofára adták a pontokat.
2012. febr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Az IELTS-en egyébként a rendes angol van, vagy van benne amerikai angol is? Még alapszinten tudok csak szóval még várhat magára.
2012. febr. 16. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!