Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan ismerősötök aki...

Van olyan ismerősötök aki megvette a nyelvvizsgáját? Hogyan oldotta meg?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
inkább verd ki a fejedből!szerinted nem fognak elővenni ha kiderül hogy hiába van nyelvvizsgád mégsem beszéled olyan szinten a nyelvet?inkább tanulj és tedd le!
2012. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Értelmetlen dolog.Csak a diplomához kell úgy nyelvvizsga(egyelőre),hogy az államvizsga(záróvizsga) előtt az ottani bizottság a papír mögötti tudást már nem nézi.


Mindenhova máshova - a való életben - nem a papír kell,vagy nem csak az,hanem a kérdés az,hogy boldogulsz-e egy nyelven legalább a kommunikáció szintjén,vagy nem.

2012. febr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
:D Szerinted a munkahelyeken nem nézik a nyelvtudást?Az a véleményed hogy jobban megéri inkább megvenni mint megtanulni???Hát hogy a hóviharba írhatsz ekkora baromságot!?
2012. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár nem ez volt a kérdés. Eszperantót aligha fogják rajtam számonkérni, főleg, hogy óvónő diplomához kell. Már 2x nyelvvizsgáztam, nem sikerült.
2012. febr. 20. 12:10
 5/10 webnyelv ***** válasza:
Miért nem sikerült? Rosszul tanítják, vagy annyira nem szereted?
2012. febr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

1 - Micsoda óvónő lesz abból, akinek az "erkölcsi érzéke" símán elviselné a csalást és korrupciót?!! Az ember-gyerek szocializációja éppen 3 éves kortól veszi kezdetét: vajon milyen értékrendre tanítja majd egy ilyen "óvónéni"?


2 - Ha kétszer nem sikerült eszperantóból(!) levizsgáznod, indulj neki harmadszor is. Ha akkor sem, tovább: egészen addig, míg meg nem tanulod.


3 - Gondolkodj el az értékrendeden.

2012. febr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti. Van egy gyönyörű 1 éves kisfiam, aki mellett nem tudok elég időt tanulni. Nagyon eleven, igényli a társaságot. Nincs ki vigyázzon rá, ezért választanám a könnyebb megoldást. A sulit eddig jó eredménnyel végeztem, a szakdolgozatomat is becsületesen megcsináltam, de a nyelvhez, egyszerűen érzékem sincs, sem időm. Hát ezért.

Szívesen várok még az okító válaszokon kívül is kommenteket, amik válasz lennének a kérdésemre.

2012. febr. 20. 14:47
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező nem bántani akarlak, de szerintem ez itt esélytelen és nagyon nagy bajba kerülhetsz, ha kiderül, hogy hamisítva van a nyelvvizsgád. Inkább próbálj magad mellé segítséged szerezni, aki napi 2-3 órára lefoglalja a gyereket vagy besegít a házimunkában, hogy legyen több időd. Én körbekérdeznék 1-2 szomszédnál, ahpl van ismerős fiatal, aki egy kis plusz zsebpénzért esetleg elmosogat-kiporszívóz nálad vagy figyel a kisfiadra.
2012. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
az eszperanto és a lovári cigány nyelv a legkönyebben tanulható nyelvek!Ha nem sikerül levizsgáznod eszperantóból és nincs is benned késztetés hogy addig küzdj amíg sikerül, ne menj óvonőnek!Megértem hogy van 1 éves kis fiad!És??Nem hiszem el hogy alkalmanként kb 2órán keresztül nem tud rá valaki vigyázni amíg te tanfolyamon vagy magántanárnál vagy!Gondolj csak bele milyen óvónő az olyan akinek eszébe jut, hogy csalás útján a nyelvvizsgát megvásárolná?Nekem angolból van nyelvvizsgám ami nekem sem sikerült először de nem adtam fel és meg lett!Ne add fel!Biztosan sikerülni fog!
2012. febr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 webnyelv ***** válasza:

Ötödik voltam.

Igazi tanár "belédnyomja" akkor is a nyelvet, mert mindenkit meg lehet tanítani egy nyelvre. Olyan tanár nincs, aki házhoz menne? (Mert látom, a gyerektől elszakadni a probléma.)

Mondjuk én is mentem házhoz nyelvet tanítani és volt, hogy az idő fele azzal ment el, hogy a gyerekkel foglalkozott az illető, van ilyen.

Gondolom, azért csak van naponta kb. fél órád, 1 órád a nyelvvel is foglalkozni, ha naponta legalább kis időt rászánsz, fog az menni! Hallgass hanganyagot, ez a háttérben bármikor szólhat, nézegesd pl. az előző évek érettségi feladatait (fent vannak a neten megoldással együtt, tudok linkelni, ha érdekel), lapozgasd a nyelvkönyvet!


Nem javaslom a nyelvvizsga megvásárlását. Egy ismerősöm mesélte, talán nem nyelvvizsgáról, hanem diplomáról volt szó, veszélyes helyzetbe tud az ember kerülni, ha ilyen maffiózókkal kapcsolatba kerül. Mert pl. meggondolják magukat, hogy nem is annyiért adják a papírt, amennyiben megállapodtak, hanem többért, és ha nem fizeted ki, akkor véged.

2012. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!