Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Úgy is hasznos filmeket...

Úgy is hasznos filmeket nézni, ha nem igazán értem hogy mit mondanak benne?

Figyelt kérdés

Mármint egy-két lassabban tagolt mondatot, néhány szót vagy kifejezést sikerül megértenem, de nagy százalékban nem értem mit akarnak mondani.

Ilyen szintű nyelvtudással ezt még felesleges "erőltetni" vagy így is használ valamit? (általában azt nézem ami a TV-ben megy, legtöbbször nincs felirat alatta)


2012. febr. 20. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
valamit használ, de jobb ha tudsz alátenni angol feliratot. Ha nagyon kezdő vagy akkor magyart
2012. febr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ajánlok inkább könyveket!


Oxford bookworms, 6 stage van, kezdőtől profiig, van starter is. aztán ha már bonyolultak mennek olvasáskor, jöhet a filmezés angolul

2012. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasznos!!! "Szokod" a nyelv dallamát, a kiejtést, a hangok képzését, a gesztusrendszert... Ez könyvből nem tanulható.

Szajkózd utánuk, mindegy, mi az, csak a hangzást. Minél jobban hasonlítson a kiejtésed, a hanghordozásod, a hangjaid...

Egyik kulcseleme a nyelvtanulásnak!


:)

2012. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én sem azt mondtam, hogy helyettesíti a könyv, csak egyszerűbb dolga van, ha már belerázódik az összetett mondatokba, és van szókincse.
2012. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja, és akkor már angol feliratos angol filmet nézz, úgy lesz igazán jó a kiejtésed, ha tudod, mit ejtesz ki:)
2012. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. febr. 22. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!