Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb. mennyibe kerül egy középfo...

Kb. mennyibe kerül egy középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Legyen mondjuk angol, vagy német.

A kérdést úgy értem, hogy teljesen kezdőtől a nyelvvizsgára alkalmas "állapotig". Nézegettem mostanában tanfolyamokat, egy 50 órás intenzív, az kb. mire elegendő?


2012. febr. 21. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A középfokú nyelvvizsga szintje nagyjából 500-600 órával érhető el.

Az 50 órás intenzív tanfolyam a nagyon alapokra elég (számok, színek, egyszerű mondatok) tehát nem sokra elég.


Ha nyelviskolában akarsz felkészülni, nagyjából 800-1000 forintot számolhatsz egy órára, magántanárral egy a duplája vagy annál több is lehet.


Angolból talán könnyebb eljutni a középfokig, illetve rövidebb idő lehet, nem olyan nehéz a nyelvtan, de sok az igeidő.. Érdemes kicsit ismerkedni a nyelvekkel, és kitalálnod melyikre van szükséged, melyik miért lenne jó.


A nyelvvizsga 20-40 ezer között mozog, természetesen vannak híresebb, elismertebb vizsgák, ezeket meg kell fizetni.

Ingyen egyébként emelt szintű érettségivel szerezhetsz nyelvvizsgát. (ha már érettségiztél azt hiszem 12ezer forint)


A nyelviskolák honlapjain többnyire találsz szintfelmérőket, de a neten is simán találsz. Ha kicsit haladtál a nyelvvel, érdemes ellenőrizni a tudást, ezzel is gyakorolsz.


hasznos oldal lehet neked:

www.nyak.hu

www.om.hu

www.felvi.hu

www.fisz.hu

2012. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
van 400 órás intenzív is, ami csak 399 ft/ 45 perc.
2012. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 21. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó egy intenzív tanfolyam értelmetlen mert a 0 tudásból annyi úgyse lesz ami elég egy nyelvvizsgára. Különóra lehet drágább, de 20óra abból főként a nyelvtanra ráfeküdve szerintem rengeteget segít, ezen felül ha szabadidődben is foglalkozol vele és pl. szavakat tanulsz (nem feltétlen leülve egy szótárral :D én pl. a legtöbb szót amit ismerek filmek/sorozatok/egyéb idegen nyelvű film angol feliratából tanultam meg).

Amúgy annyit mivel ezt érzem a kérdésedből, hogy gyorsan hacsak nincs valami rettentő profi nyelvérzéked akkor nem lehet megtanulni még angolul se mivel a nyelvtana ugyan könnyebb mint a németé attól még van egy rakat szó itt is amit tudni kell.

2012. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy olyan nyelvvizsga szinthez, ami meg is marad, sok idő kell. Össze lehet kaparni pár hónap alatt is tudást, de azt folyamatosan bővíteni kell, nem lehet csak úgy hipp-hopp. Meg kell tanulni a nyelven gondolkodni, mindenhol észrevenni az összefüggéseket. Számadatot nem tudok mondani... baromi sok szorgalom és kitartás, türelem.


Amúgy, a nyelvvizsga árát meg lehet csappantani, ha emelt szinten érettségizel az adott tárgyból egy középsuliban. Ha nem vagy ott tanuló diák és tanulói jogviszonyod sincs sehol, akkor is kb. 10 rongyot spórolsz rajta, mert egy emelet érettségi így kb. 21e, de nyelvsuliban meg 30...

2012. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!