Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy álljak neki itthon...

Hogy álljak neki itthon franciát tanulni?

Figyelt kérdés

Elsősorban ezzel kapcsolatos oldalak érdekelnek, mert jelenleg sajnos nincs pénzem könyvekre. Hanganyagok is jöhetnek, meg bármi, ami segít.

Meg érdekelnének a vélemények, hogy nehéz nyelv? Nyáron mindenképpen neki akarok állni valami tanfolyamnak, de addig is, hogy legyen egy kis alapom, szeretnék tanulgatni.


2012. febr. 21. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy pdf könyv letöltéséhez link (itt MINDENT MEGTALÁLSZ: igeidők, igeragozás, stb): [link]


ezen kívül ezt tudom ajánlani:

[link]


bonne chance!

2012. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászóló (teentitan) vagyok, kihagytam valamit.:D

Szóval, kértél személyes véleményt. Én egy éve tanulom, (iskolában is, és tanfolyamon is), és hiába sírnak itt sokan hogy ilyen-olyan nehéz nyelv, hogy nem lehet normálisan leírni a szavaikat, a kiejtés borzalmas stb..

Az egyetlen hasznos tanács: Sz_rd le őket!

Ha tényleg meg akarsz tanulni franciául, ahhoz tényleg kell kitartás, de mihez nem?

Ha már beszélsz másik nyelven (pl. angolul), sokkal könnyebb lehet, mert sok szavuk hasonlít egymásra.

Ja, és még valami. Nem tudom, milyen zenét szeretsz, de ha francia zenét hallgatsz, szerintem könnyebben megszokod a kiejtést, hanglejtést, és hasonló dolgokat :)

Hasznos lehet még, ha francia felirattal/hanggal nézed a filmeket, vagy a híreket.

Most ennyi ugrott be elsőre, remélem segítettem.:)

2012. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ez enkem is hasznos volt, köszi:D
2012. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, sokat segítettél:)
2012. febr. 21. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:

hanganyagokat és tankönyveket innen is letölthetsz (bár egy kicsit kutakodni kell, de igazi gyöngyszemekre lehet lelni): [link]

és én még az internetpolyglot.com -ot szeretem szavak tanulására használni

Amúgy én két éve tanulok franciául és odáig vagyok érte. A kiejtés ezerszer logikusabb, mint az angolban és - bár szerintem nem éppen a legszebb nyelv - nagyon szeretem a hangzását is. Az pedig tényleg egy jó ötlet, hogy kezdj el francia zenéket hallgatni.

2012. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!