Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van érzékem az olasz nyelvhez?...

Van érzékem az olasz nyelvhez? Meg kéne próbálnom?

Figyelt kérdés

Voltam párszor Olaszországban, szeretem és gondoltam már rá, hogy tanulhatnám a nyelvet.Most beütött a második világháború mánia is és azon kaptam magam, hogy korabeli olasz híradókból teljes mondatokat jegyzek meg rövid idő alatt, sőt nagyon sok mindent értek is belőlük. Az angollal (amit már lassan 10 éve tanulok) és a némettel (amit kb. másfél éve tanulok) nincsen ez.

pl.: ebben a videóban: http://www.youtube.com/watch?v=8qaMWK3FL6w a 7:13 és 7:37 közötti részt már tudom fejből és néhány dolgot értek is.


itt van még1: http://www.youtube.com/watch?v=hB61d2AMx9I ebben a videóban az első 12 másodpercet tudom, és ezt az egészet értem is mit jelent.


Eddigi olasz tudásom amit nem a második világháborús témában szedtem össze az az eperre, a citromra és a 3-ig számolásra meg a csáóra :) korlátozódik.


2012. febr. 28. 18:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyezni dolgokat nem olyan nagy kunszt, bár nem bántás, és elkeserítésként mondom. :)

Ha 20x meghallgatsz egy orosz mondatot, szerintem azt is megjegyzed, attól függetlenül, hogy érted-e vagy sem.

Ettől függetlenül a nyelvtanulás sosem fölösleges (bár ha mondjuk úgy döntenél, hogy az inuktitut nyelvet sajátítod el, akkor lehet hogy más lenne a helyzet). Szerintem érdemes belevágni, meglátod hogy boldogulsz vele.

2012. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

A kérdés magyarázatából világosan kitetszik, hogy motivált vagy: erősen motivált. Igenis vágj bele! Ha pedig jelenleg a világháború a kedvenc témád, ajánlom neked a RAIStoria tematikus csatornát. Most is fut egy kitűnő sorozat, amely a II. világháború eseményeit elemzi: épp neked való lenne.

Aszerint, amit írtál, (pl. érted egy linkelt video első 12 másodpercét) a kombinatív készségeddel sincs hiba: az pedig szintén fontos a nyelvtanulásban. Minden esélyed megvan. Hajrá, gyerünk! (Stílusosam: Forza, dai, avanti, buttati!)

2012. febr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Így van, AVANTI! Ennyi kell, erős motiváció, vonzalom... szerelem! Mert az szárnyakat ad...


:D

2012. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Valamennyi nyelvérzéked biztosan van, de azt vedd figyelembe, hogy a háborús filmhíradóknál könnyebb műfaj nincs. L'aviazione, nostre divisioni, mareschallo Graziani, bombardamento, contra Inglesi stb. stb. ezek nyilvánvaló dolgok annak, aki ért egy kicsit a témához és tud angolul, ráadásul a háborús hírolvasók elég feszesen és világosan (és ordítozva) beszélnek. Ha egy fogatlan beneventói vénasszony panaszkodik az egészségi állapotáról, abból egy szót sem tudsz kivenni. Ez persze minden nyelvvel így van.


Cél, hogy minden dialektust beszélő paraszt 6-tól 99 éves korig, aki nézi a filmhíradót, tudatában legyen a nagy történelmi pillanatnak. Ezek a videók propagandacélokat szolgálnak és ezért maximálisan szájbarágósak.


Amúgy küldök egy kis olvasnivalót, ami angol tudással jól érthető :)))

[link]


Amihez kedved van, azt csináld. Esetedben megvan a motiváció, és ez fontos a nyelvtanulásnál. Hasonló érdeklődéssel/okokból tanultam meg spanyolul, és a német tanulásában is sokat segített ez az érdeklődés, néztem a propagandafilmeket, olvastam történelmi munkákat és korabeli újságokat stb.

2012. febr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Vágj bele az OLASZ nyelvbe, mert:

- Neked tetszik, így szívesen tanulod.

- Érdekel, ezért gyorsan fogsz vele haladni.

- Motivált vagy, ami a nyelvtanulásnál szükséges.


Engem a kultúrájuk érdekelt és a zenéjük tetszett. A PROGETTO ITALIANO-ból tanultam és 6 hónap alatt 0-ról alapfokúig jutottam (Rigó utca) és 1 éven belül meglett a közép is!


Szóval: Tu devi studiare questa lingua!

2012. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Előző előtti:


LOL


"Ha egy fogatlan beneventói vénasszony panaszkodik az egészségi állapotáról, abból egy szót sem tudsz kivenni."


Igen, igazad van, ez felsőfok+ -os feladat... anyanyelvi szint!


:D

2012. febr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%

FELIZÁ-hoz kapcsolódva, ugyanannak a válaszolónak:


ha már valaki olasz szavakat ír le, tegye pontosan:

LE nostre divisioni; il marescIallo Graziani; contrO GLI Inglesi.

A "fogatlan beneventói vénasszony" pedig lelkület kérdése. Én inkább "idős beneventói parasztasszony"-t írnék (ő, esetleg, az a kategória, aki közelebb áll a dialektális megszólaláshoz, mintsem az irodalmi nyelvihez) - de nem is ez a lényeg. Lasciamo perdere..

2012. febr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

11:35


Nem tudok olaszul, és nem is áll szándékomban megtanulni. Belehallgattam a videókba, és leírtam, amit hallottam.

2012. febr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Jó-jó, na, semmi gond...csak igen tisztelem a nem harminckét fogú beneventói (karcagi, tarnówi, plovdivi, jereváni - meg akárhová való) nénikéket. Emberi nyelven beszélnek (még) azok.Üdv.
2012. febr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

18:53


Nem értem, mi az izgágáskodásod oka. Esetleg a "mentális egészség" rovatban kibeszélheted.

2012. febr. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!