Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német után olasz vagy japán?

Német után olasz vagy japán?

Figyelt kérdés
német mellett szeretnék még egy nyelvet tanulni, és a japán vagy az olasz érdekel, csak nem tudom, hogy melyiket érdemesebb tanulni... szerintetek?
2012. febr. 27. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Angol!!! A legfontosabb, anélkül már végképp semmit se lehet! Vagy ha az is megvan, akkor orosz.

A japánnal talán többre mész az olasznál. Az idegenforgalomban mindkettő jelenthet előnyt (bár inkább külföldön, de az angol ott is elengedhetetlen). Több japán / japán érdekeltségű cég működik Magyarországon is, de japán tudás nélkül is be lehet kerülni, szóval ezért elkezdeni tanulni... és főleg mert idő, sok-sok év, hogy rendesen tudj kommunikálni is adott nyelven, szóval te tudod.

Rengetegen elkezdik, de pár hónap múlva fel is adják, mert nem könnyű. Sok sikert!

2012. febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az angollal az a bajom, hogy -világnyelv ide-oda - nem tetszik a hangzása, plusz ki se tudom ejteni a szavakat rendesen...
2012. febr. 27. 17:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Barátom japánul tanul, elég jó nyelvérzéke van, angolból van egy felsőfokú nyelvvizsgája is, de a japánt nagyon nehéznek tartja, úgyhogy akkor kezdj bele, ha van kitartásod hozzá.
2012. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igazából a japánnál az írás a nehéz, nem?
2012. febr. 27. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Elsősorban az írás az, amivel kezdik a tanulást, ott nincs ábécé, nem fonetikusan írnak, hanem számtalan jelet használnak. Ezeket megtanulni nem kis dolog. Emellett ők is használnak olyan hangokat, amit a magyarok nem, így nekünk is nehéz kimondani, ahogy más európainak/amerikainak.

Ha már ez elvette a kedved az angoltól (kiejtés, írás), ne haragudj, de nem látok benned elég kitartást, akarást, anélkül pedig kínszenvedés nyelvet tanulni.

Ha már az angollal problémáid vannak, a japán se lesz könnyebb, sőt :/ Sokaknak 3.-4. nyelv és küzdenek vele, neked 2. lenne, semmihez nem tudod hasonlítani, míg az angolt a némettel igen, rengeteg hasonlóságot fedezel majd fel bennük, következő körben holland, dán, kicsit a balti nyelvek. Vagy pl. francia-spanyol-olasz-román, vagy a szláv nyelvekben orosz-szlovák-cseh-horvát... .

Próbálkozz az olasszal. :)

2012. febr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Elsősorban az írás az, amivel kezdik a tanulást" >>> nem csak és kizárólag! Tény, hogy legalább a szótagíráson túl kell jutni első közelítésben, de az 1-2 hónap alatt elsajátítható. A kandzsitanulás meg amúgy is életre szóló. De ezt leszámítva igenis a beszéd is jelen van az elejétől fogva.


"ott nincs ábécé" >>> már hogyne lenne! A szótagjeleknek is megvan a sorrendje, és természetesen a kandzsikat is van mi alapján szótárba rendezni!


"nem fonetikusan írnak, hanem számtalan jelet használnak. Ezeket megtanulni nem kis dolog" >>> ez igaz, de hát nem épp ez benne a szépség? :D


"Emellett ők is használnak olyan hangokat, amit a magyarok nem, így nekünk is nehéz kimondani, ahogy más európainak/amerikainak" >>> speciel nekünk magyaroknak a japán nyelv kiejtése még az angolénál is könnyebb!!! Fordítva sokkal nehezebb: japánnak magyarul tanulni, avagy angol anyanyelvűnek japánt.


"Ha már ez elvette a kedved az angoltól (kiejtés, írás), ne haragudj, de nem látok benned elég kitartást, akarást, anélkül pedig kínszenvedés nyelvet tanulni" >>> egy személyes gondolat: én a németet és a japánt mindig is sokkal jobban szerettem mint az angolt, s a mai napig sokkal jobban tudom ez utóbbi kettőt, mint az angolt... Motiváció kérdése.

2012. febr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igazából van bennem kitartás, csak nem az angol iránt... egyszerűen nem vonz, annak ellenére, hogy világnyelv...
2012. febr. 28. 18:20
 8/8 A kérdező kommentje:
előző írásomhoz még annyit, hogy általános óta németet tanulok, angolt egyáltalán nem tanultam
2012. febr. 28. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!