Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet éri meg most...

Milyen nyelvet éri meg most tanulni? A németet és az angolt mindenki beszéli, ezeken kívül gondolnék belevágni egy új nyelvbe.

Figyelt kérdés
Gondolkozom az orosz nyelv komolyabb szintű elsajátításában, de a szlovén felé is húz a szívem (a szlovén határtól mintegy 25 km-re élek). Vagy inkább tökéletesítsem a német- és angoltudásomat? Vajon az a jobb, ha egy nyelvet beszélek tökéletesen, vagy ha többet középfokon?
2012. febr. 28. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

angol

francia

német

spanyol

orosz


Ezek a kelendőek.

2012. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Én harmadiknak a spanyolt kezdtem el, és nagyon szeretem. :)
2012. febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Milyen nyelvet éri meg most tanulni?"


1. angol

2. német

3. francia, orosz


De ha nem vagy nyelvzseni, akkor az angolt igyekezz rendesen (nem középfokon) megtanulni.


"A németet és az angolt mindenki beszéli, ezeken kívül gondolnék belevágni egy új nyelvbe"


A németet és angolt nem beszéli mindenki. Azért ezeket tanulják a legtöbben, mert ezeket érdemes leginkább.


"Gondolkozom az orosz nyelv komolyabb szintű elsajátításában, de a szlovén felé is húz a szívem"


Nem rossz ötlet az orosz. _Utána_ pedig a szlovén is jöhet, meg a többi szláv nyelv is.


"Vajon az a jobb, ha egy nyelvet beszélek tökéletesen, vagy ha többet középfokon?"


Egy C2 szintű nyelvtudás többet ér, mint három másik nyelv középfokon.

2012. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Angolból felsőfokú, németből középfokú után kezdtem az oroszba. (Rigó utcait csináltam.) Az orosz jó nyelv harmadiknak, könnyen tanulható az írás és olvasásmód, ráadásul Kelet-Európában hasznos nyelv lesz.


Jobb több nyelvet alacsonyabb szinten (közép) mint egyet felsőfokon. A cégnél csak nyertem ezen három nyelv kommunikációs szintű használatával. Nem az anyanyelvi szint, hanem a megértés és a megértetés a cél a nemzetközi cégek világában, ahhoz pedig egy erős középfok elegendő.

Az orosz nyelv a keleti piacok térhódítása miatt, az angol a nemzetköziség miatt, a német pedig a cégnél használt technológiák mellett szükséges nekem.

Csak javasolni tudom az angol és német nyelved szintentartását és az oroszba való fejesugrást!

2012. febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ!
2012. febr. 29. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!