Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért ennyire rossz itt a...

Miért ennyire rossz itt a nyelvtanítás?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani, mert biztos vannak jó iskolák is, de ahova én járok (általános) itt a nyelvtanítás egy nagy 0. Nem tudunk (nem tudnék ha nem járnék külön angolra) semmit. a tanár csak a házi feladatot ellenőrzi, meg iszogatja a kávéját! a külön angol nagyon jó, de nagyon drága! de muszáj járni mert máskülönben semmit se tudnék.

14/l


2012. márc. 3. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Ha fontos az angoltudás neked a későbbiekben, akkor menj el nyelvi előkészítős gimibe. Egy évig napi 3 angol és év végén simán le lehet tenni a nyelvvizsgát. :D

Nálunk általánosban szinte mindig valami cirkusz volt angolon (egymásnak estek székkel, amikor szét akartuk szedni őket akkor én is kaptam stb..)

Mivel szeretek nyelveket tanulni, ezért megtanultam itthon, hallás után leírtam és elemeztem dalszövegeket, fordítottam stb.. Most folyékonyan megy az angol és a 0. évi angolt is simán végig tudtam vinni 5össel, mert már korábban megtanultam sokmindent. :D

2012. márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
bár nem nyelvi előkészítős gimibe jelentkeztem, hanem emelt matekra, de azért még fogok külön angolra járni, mert rengeteget fejlődtem. gimiben még oroszt fogok tanulni, de nagyon remélem hogy ott végre NORMÁLISAN fognak tanítani!!!
2012. márc. 3. 17:32
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Én tíz éve érettségiztem "normál", hatosztályos gimiben, reméltem, hogy azóta sokat fejlődött az iskolai angol tanítás. Az angol általánosban nálunk is katasztrófa volt, de akkor speciel ez azért volt így, mert a régi orosz tanárokat képezték át angolra, és akkora tanárhiány volt, hogy pl. még az egyik osztálytársunk anyja is tartott nekünk angolt vagy két éven keresztül. Így visszagondolva nevetséges volt, a tanár a saját hibás "dunántúli" angol tájszólását próbálta meg belénk nevelni és egy csomó igeidővel kapcsolatos dolgot rosszul tanított. Gimiben is voltak ex-orosz tanárok, szerencsére ők csak a gyengébb angolosokat (volt németesek) tanították, nekünk angol ill. skót anyanyelvi tanáraink voltak, akiket imádtunk. Az egyetemi nyelvoktatás már megint kritikán aluli volt, egyedül a fizetős szakfordítói és szaktolmács képzéseknek láttam értelmét.


Szerintem az egésznek az az oka, hogy a diploma megszerzése után felsőfokú angol nyelvtudással vagy a nagyon elhivatottak mennek el tanárnak (és ez a kevesebb), vagy a szakma "alja", mivel a jobb képességűek egy multicégnél titkárnőként nettó 200.000 Ft-ot keresnek, míg pályakezdő tanárként nettó 82.000 Ft-ot. Szomorú, de ez van.


A középfokú nyelvvizsga után egyébként már jobb lesz a helyzeted, mert "csak" addig kell a magántanárt fizetni, a felsőfokra egyedül, internet és könyvtár segítségével is könnyen fel lehet készülni, csak sok regényt kell eredeti nyelven olvasni, filmeket, CNN-t, újságokat angolul olvasni/nézni, illetve beszélgetőpartnert/levelezőpartnert keresni. Ha szorgalmas vagy - és a kérdésedből ítélve az lehetsz -, akkor a középfok után még gyorsabban is haladhatsz tanár nélkül.

2012. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Nekem az első idegennyelvem a német. Iskolában nagyon jól megtanították, minden óra úgy kezdődött, hogy a tanár kérdezett minket, persze elég alapszintű kérdésekkel, de mindenki megtanult legalább alapszinten kommunikálni. Rengeteg témát kellett tanulnunk, és nem csak bemagolás szinten, hanem saját szavainkkal elmondani, stb... A lényeg, hogy beszéltettek. Aztán következő évben elkezdtük az angolt is. Borzasztó ami azokon az órákon megy, az összes nyelvtant elvileg átvettük, csak senki nem tudja használni (pl. az igeidőknél), mivel nem gyakoroljuk az órákon. Ráadásul van olyan osztálytársam aki (most vagyok végzős) az eddigi évek alatt két mondatot ha mondott angolul. Persze van követelmény, de mind nyelvtan. Oké, hogy az is kell, de az hogy egy levelet nem tudunk megírni, egy képről egy mondatot nem bírunk elmondani, azt nagyobb bajnak gondolom, mint hogy ha nem ismernénk az összes igeidőt. Rengeteg hasonló példa van erre és meg is látszik az eredmény, sajnos. Ezért voltam muszáj külön tanárhoz járni, akinél már úgy kezdtem, hogy ismerem a függő beszédet, a 12 igeidőt, de a "hogy vagy?" meg a "mi a neved?"-en kívül nem tudok másra válaszolni (ezzel az egész osztály így volt/van).

Szerintem ez azért van, mert amit már előttem is leírtak, hogy a jobb képességűek nem itt tanítanak, aztán sok tanárnak semmilyen tapasztalata sincs, pl. hogy külföldön töltött volna el időt, vagy nem is kellett az adott nyelven társalogni így maga is kijött a gyakorlatból, vagy pedig annyira rá akar készíteni az érettségi vagy a nyelvvizsga nyelvtani részére, hogy így a beszéd háttérbe szorul.

2012. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"ahova én járok (általános) itt a nyelvtanítás egy nagy 0"


Ahova meg én jártam, ott kiváló volt.


Jó iskolába kell járni és jó tanárokat kifogni. Ez sajnos szerencse dolga.

2012. márc. 6. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is az volt a baj, a nyelvtant nyomták, meg fordítgatni kellett, de nem beszéltünk, és a szókincsünk nagyon kevés volt.


És ami még zavaróbb, hogy a tanárok nincsenek kiképezve a helyes kiejtésre.

Be kellene vezetni, hogy csak az menjen nyelvtanárnak, aki tud normális kiejtéssel beszélni.


Tudom, hogy ez nem teljesen mérvadó a sok különböző dialektus miatt, de pl. amikor először jártam Ausztriában, csak lestem, hogy te jó ég, ez az a német amit mi tanultunk?


És később, fizetős nyelviskolában tanultam meg a kiejtési szabályokat. (olyan részletességgel hogy pl. mikor hol a nyelvem egyes hangok képzésekor) Így már azért könnyebb volt.

2012. márc. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!