Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám megoldani a...

Hogy tudnám megoldani a problémámat nyelvtanulás terén? Már a második tanár mondja a szemembe, hogy ilyen rossz nyelvérzékű emberrel életében nem találkozott.

Figyelt kérdés

Szorgalmas vagyok, olvasok, tévézek, szavakat, kifejezéseket tanulok, minden órámra készültem eddig. Még se juttok egyről a kettőre, először egy év után gondoltam magántanárt váltok, hogy rengeteget tanultam, mégis kb. a fejlődésem egy 1%-os volt. Mikor megmondtam neki, hogy nem szeretnék többet hozzá járni, mert hiába kínzóm magam, és foglalkozok az angollal minden nap, követem az utasításait, nem járok sikerrel. Ekkor mondta nekem, hogy a hiba nem benne van, és ő értékelte a szorgalmamat, de roppant pocsék vagyok a nyelvekhez, semmi nyelvérzékem nincs.


Most új tanárhoz járok,a kit az egyik ismerősöm ajánlott. Neki mondta a tanár - őt is tanítja -, hogy szorgalmas vagyok, meg minden, de egyáltalán nincsen nyelvérzékem.

Igaz ezért is mentem biosz-kémia osztályba, és készülök gyógyszerész vagy vegyészszakra.

Mi a baj lehet velem, lehetséges hogy valaki ennyire pocsék legyen, hogy hiába csinál bármit, nem tud egy nyelvet megtanulni?


Mondjuk így állok a románnal is, a suliban 10 év heti négy-öt órám van, otthon tanulgatok, meg néha használom is a nyelvet, jártam magántanárhoz is, mégis úgy beszélek, mint egy ötödikes(aki öt éve tanulja a románt). Pedig azt tényleg nagyon intenzíven kapom.


2012. jan. 25. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudok neked segiteni, csak megnyugtatlak nem vagy egyedul. En nyelvtanulas celjabol mentem ki angliaba, 7 honap alatt semmit nem fejlodtem. Negativ rekordot dontogetek... Szerintem ez tulajdonsag, fejleszteni persze lehet. (allitolag) Erdekes, hogy en is real erdeklodesu vagyok, azokkal nincs bajom. Ne add fel, mert egy nyevltudas sajnos mindenkepp kell, de tudom mennyire nehez. Probald magadba szuggeralni, hogy jo vagy benne, hatha az agyad elhiszi, es "rakattan".
2012. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem megy,ne erőltesd...
2012. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De muszáj erőltetnem, románból érettségiznem kell - ez a nyelv annyi energiámat szívja el, annyi mindent tudnék tanulni helyette, amit az iskola elvégzése után is használni tudok, mivel nem akarok többet itt élni Romániában -, angolból pedig tudnom kell beszélni, hiszen egy nyelvvizsga jól jönne, ráadásul ha utazgatok külföldön, muszáj ismernem a nyelvet. És szeretném is megtanulni.
2012. jan. 25. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:
"ez a nyelv annyi energiámat szívja el, annyi mindent tudnék tanulni helyette" nem lehet, hogy te blokkolod saját magadat? Nekem is volt olyan, hogy egy nyelvet kellett tanulnom amit nem szeretek, és akármennyit tanultam nem jutottam egyről a kettőre vele.
2012. jan. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet, de az csak a román. Az angollal miért nem haladok? Azt önként tanulom pluszba, és szeretném is.
2012. jan. 25. 19:58
 6/7 anonim válasza:
Nekem a némettel vannak ilyen problémáim...5 évet tanultam ált. isk-ben. minden évben másik tanár...most gimiben is elég kemény a tanárunk és sztem a csoportba én vagyok a leggyengébb....Viszont az angolt most kezdtem azt viszont szeretem és értem meg tudom is.... am én is bio-kémes vagyok :D
2012. jan. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem érdekes a német nyelv mintha jobban megy, csak az a baj, hogy kezdő csoportban vagyok - mivel az angolt régebb óta tanulom, azt kellett haladónak felvennem -, és azt tanuljuk, amit négy éve már tudok, szóval a suliban nincs nagyon lehetőség fejlődni abból a nyelvből.
2012. jan. 29. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!