Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanítsam anyukámat...

Hogyan tanítsam anyukámat angolul?

Figyelt kérdés

Van egy felsőfokú nyelvvizsgám, bár azt már évekkel ezelőtt tettem le és főleg mivel jobbára amerikaiakkal érintkezve gyakorlom a nyelvet, már egyre jobban elfelejtem a hivatalos, "rigó utcán így kell használni/kiejteni" dolgokat.


Én úgy érzem, hogy a kiejtésem, szókincsem, kommunikációs készségeim fényévekre elhúztak a nyelvvizsga idejében meglévőkhöz képest, de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy már nem tudnék lenyelvvizsgázni, mert ha csak látom ezeket a kivételek kivétele feladat sorokat, vagy sokszor mást is, csak a vállamat vonom meg, hogy fogalmam sincs, hogy várják el, mi így mondjuk és ennyi. Meg az iskolában tanultakhoz képest tényleg sok mindent teljesen másképp is ejtek meg használok már.


Ezt mondtam már neki, de attól még szeretné, hogy tanítsam meg angolul. A baj az, hogy sok mindent szerintem megért, meg megtanulja, pl. egyszerű jelen igeidő, de mégis túlkomplikálja magában a dolgokat, és nem meri mondani, vagy egyszerűen hihetetlen hibás mondatot mond helyette.


Aztán mindig megsértődik, hogy miért nem magyarázok el neki másikat, meg foglalkozhatnék vele többet, de hát vannak olyan dolgok, amiken már nem tudok többet magyarázni és szerintem már meg is értette, mégsem használja jól, akkor miért magyaráznék el mást?


Kellene neki egy szakmai középfokú C, diplomához ugyebár. Tudjuk nyelviskola stb. de kinek van a mai világban annyi pénze, hogy szinte a nulláról csinálja meg?


Nem öreg vagy hülye anyám, minden mást négyesre meg ötösre teljesített, de ez a nyelv dolog..


Miből tanítsam, vagy hogyan, hogy legyen valami eredménye is? Nyilván nem képzeljük úgy, hogy akkor rendesen velem felkészül a nyelvvizsgára, de nem lenne mindegy, ha már tanárhoz, vagy nyelviskolába megy, akkor milyen szintről indul, minél többet tudna, annál kevesebbe kerülne utána.


2012. márc. 5. 19:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!