Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi 3 teszttel kapcsolat...

Az alábbi 3 teszttel kapcsolatban valaki jó nyelvtanos? (angol) A mondatok jelentését is kíváncsi vagyok, azzal is gondom volt. ) (94essel nem)

Figyelt kérdés

92. He turned up wearing an old jacket … .

a, by Patrick

b, of him

c, of Patrick’s

d, of Patrick


94. After travelling 6 stops by tram I … a number 4 bus.

a, boarded on

b, changed for

c, got in

d, changed to


95. You waited for me an hour? But I told you I … .

a, wouldn’t have come

b, wasn’t coming

d, didn’t come

d, have not come


2012. márc. 5. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:

jelentéséRE...


92.d Jelentése: "Megjelent Patrick egy régi zakóját viselve." (tehát Patrické a zakó, de nem ő viseli, hogy egyértelémű legyen)

94. a, /de megölném, aki ezt a feladatot kitatálta, mert.../

95. b, Jelentése: "Egy órát vártál rá? Dehát megmondat, hogy nem fogok jönni."

2012. márc. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

92. Megjelent Patrik regi dzsekijet viselve.

d, of Patrick


94. Miutan utaztam 6 megallot villamossal, atszalltam a 4es buszra.

d, changed to


95. Egy orat vartal ram? De en mondtam neked, hogy nem jovok.

b, wasn't coming

2012. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

94.a-val van egy kis gondom

az átszállni nem to change for?

2012. márc. 6. 04:42
 4/10 anonim ***** válasza:

boarding - beszallas, peldaul I need to board the plane to Berlin in 20 minutes. The airplane you boarded on in Rome, had 4 exit doors.


changed for szerintem nem helyes ebben a szerkezetben. Lehet mondani valakire, ha javult a helyzete, hogy "He changed for the better after he quit drinking", de atszallni inkabb change to (vagy to nelkul is, peldaul You will need to change plane in Chicago, de a fenti peldaban change to.

2012. márc. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"de atszallni inkabb change to (vagy to nelkul is, peldaul You will need to change plane in Chicago, de a fenti peldaban change to."


- Pontosabban 'to' nélkül volna csak helyes. Az, hogy "change to bus 4" azt jelenti, hogy a 4-es busszá változtam. Azért írtam, hogy hülye a feladat írója, mert azt gondoltam, a 'board on' teljesen helyes, és buszokra is lehet használni a 'get on' szinonímájaként, de szokatlan, és a hétköznapi beszédben nem szokták használni. Azonban jobban utánanézve az 'on' oda sem kell. Ami azt illeti, ez a feladat úgy rossz, ahogy van. Még a 'get in' volna a legkevésbé rossz, bár buszokkal nem szokás mondani.

2012. márc. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"The next stop is Blaha Lujza tér. You can change to metro line 2." :D

ha átszállsz vmire, az inkább change to

a 92-esnél pedig szerintem a "C" a helyes:

He turned up wearing an old jacket of Patrick’s. :-)

2012. márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
cheeky_bugger igazad van, of Patrick's a helyes :)
2012. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

He turned up wearing an old jacket of Patrick’s. - most pedig ezt nem értem,miért kell 's és of is?

Az of már nem kifejezi a birtokviszonyt?

2012. márc. 6. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Fogalmazd át, úgy, hogy a jelentés ne változzon:

He turned up wearing an old jacket of Patrick's = he turned up wearing one of Patrick's old jackets.

itt az "of" nem feltétlenül birtokviszonyt fejez ki, hanem inkább azt, hogy "azok közül egyet" ill. "abból a halmazból egyet"

Tehát amikor megjelent, akkor Patrick régi kabátjainak halmazából viselt egyet.

Az angol nyelv nyelvtana sajnos bonyolult és magyar fejjel gondolkodva nyakatekert. Remélem, azért valamennyire érthető.

2012. márc. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszike!!
2012. márc. 9. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!