Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen kőnyveket ajánlotok...

Milyen kőnyveket ajánlotok német felsőfokü nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

ECL-re vagy ÖSD-re mennék.

Szóbelire elég a Színes kérdések és válaszok német nyelvből és a Sprich einfach! c. könyvek?

És írásbelire/hallott szövegértéshez?


2012. márc. 13. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Írásbelire két könyvem van nekem: Oberstufe Deutsch C1 és ÖSD Übungsmaterialien.

Szóbelire pedig az Aktuelle Gesprächsthemenből készülök, már egy éve abból tanulok és nagyon nehéz, de jó. Meg mellette szókincs miatt azt a két pro-kontrás könyvet is tanulom.

Nyelvtant a Német felsőfokú írásbeli gyakorlókönyvből tanulok.

2012. márc. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Aktuelle Geschprächsthemen a legjobb könyv szerintem. én ebből készültem felsőfokú DSD-re és elsőre meglett,pedig az a legnehezebb német vizsga :) hajrá ;)
2012. márc. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én ECL-re az 1000 kérdés 1000 válasz felsőfokból készültem meg a Zwanzig weniger eins-ből és sikerült elsőre.Nagyon sok mindennek a netről néztem utána.
2012. márc. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!