Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német tanítás kezdőnek. Hogyan?

Német tanítás kezdőnek. Hogyan?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Feltettem a netre, hogy középfokú nyelvvizsgával rendelkező lány német korrepetálást vállal.

Van is jelentkező. Egy anyuka szeretné, ha a 8 éves kislányát tanítanám. De teljesen az alapoktól. Elvileg nem kéne, hogy szóljak majd hozzá magyarul, csak németül.

De így hogyan tanítsam? Illetve milyen módszerekkel lehet tanítani egy nyolc évest egy idegenre nyelvre?

Rég volt ilyen korú, nem tudom, mi hogyan tanultuk.

Előre is köszönöm a tippeket! :)


2012. márc. 13. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Pl beszélgess tanáraiddal ők mit javasolnak.

Vedd elő a régi könyveid füzeteid.

Esetleg, ha találsz neten anyagot arra is építhetsz.

Am már nem rémlik nagyon de szerintem nekünk se úgy kezdték nyelvtanítást, hogy most akkor csak németül beszélnek.

Max 2 tan nyelvűn.

2012. márc. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, a régi könyvre én is gondoltam, de hát az 10 éve volt, már nincsen meg.

Tanár jó ötlet, lehet, hogy visszamegyek a régi sulimba, ahol kezdtem a németet, és alsóban tanító német tanártól kérdezem meg :)

Köszönöm :))

2012. márc. 13. 19:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagy felelősség egy gyereknek első idegen nyelvet tanítani! Nem ok nélkül képezik a nyelvtanárokat 4-5 évig főiskolán, egyetemen - ha nem jól csinálod, egy életre elveheted a kedvét az idegen nyelvektől. A nyelvtanításnak komoly módszertana van, nem elég magát a nyelvet jól tudni hozzá.

Nem ismerlek, így nem mondhatok véleményt, de lehet, hogy ennyi idősen, tapasztalat nélkül mégiscsak meg kéne maradni a korrepetálásnál.

2012. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Naaaa nyugi :D

Szerintem ne dramatizáld ennyire túl. Kisgyerektől is függeni fog de kettesben fiatalabb társsal tuti ő is sokkal jobban együttműködőbb lesz mint mondjuk suliba.

Szerintem akár egy tantervet is kérhetsz tanároktól az alapján is eltudod majd úgy rendezni a dolgokat. Vagy akár beszerezhetsz egy egész Deutschmobil (a békás tudod:D) készletet is szerintem valahol. Suliba biztos tudnak majd ezekbe segíteni és ezernyi jobb tanáccsal ellátni.

Szerintem nagyon érett és kedves dolog! Ártani tuti nem árthatsz.

Én sok sikert kívánok neked! Az első kommentelő voltam! :D

2012. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, a Deutschmobilt ismerem, nekem is az volt alsóban :D

Nem volt ma alkalmam megkérdezni tanárt, de kitalálok valamit, és összehozom. :))

2012. márc. 14. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!