Meg lehet-e tanulni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9.osztályos és angolul tanulok. jó nyelvérzékem van ezért is foglalkozok a nyelvekkel. németet válalltam be második idegen nyelvnek (nem suliban), és nincs semmi bajom vele. franciát harmadiknak és spanyolt negyediknek választom (ezek sem suliban). nincs semmi bajom a nyelvekkel (értsd: kiejtés, nyelvtan, értés stb.) ezért magamtól is tudom őket tanulni. 3 év elegendő-e a némethez? a franciának és spanyolnak elég-e 5 év haladósan?
2012. márc. 17. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
ezzel csak azt fogod elérni, hogy egyik nyelvet sem tanulod meg végül, hiába van mindenből egy alapod
2012. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

A némethez biztosan nem elég 3 év. Én az iskolában tanulok németet már 10. éve, és most vagyok valahol a középszint felett. Szókincsbővítés kéne és felsőfokún lennék. Bár az is igaz, hogy nem foglalkoztam vele nagyon sokat, mert nem igazán szeretem. De ha foglalkozol vele napi egy-két órát minden nap, akkor olyan... 5-6 év alatt legalább középfokod lehet.

A franciával szerintem ugyan ez a helyzet, bár azt nem tanulom.

A spanyolt pedig öt év alatt simán meg tudod tanulni felső fokig, ha minden nap szánsz rá egy-két órát.


És ne aggódj, ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy így egyiket sem fogod tudni megtanulni. Ha van kitartásod és folyamatosan tanulod az új dolgokat és nem engeded, hogy felhalmozódjon a sok új tanulnivaló, akkor simán eléred a céljaid.

És is 3 nyelvet tanulok egyszerre (volt, hogy négyet is tanultam egyszerre), és nem keverek semmit, jól megy mindhárom.


16/L

2012. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Én 4hónap alatt 0ról megtanultam angolul, úgy hogy az angol középfokú szóbelim 98%lett.


Szerintem egyszerűbb ha egyszerre egy nyelvet tanulsz.


Nem kellenek évek egy nyelv megtanulásához. A családomba rajtam kivül legalább, mindenki 4nyelven beszél és sokkal gyorsabban meg lehet tanulni, ha beszélsz! Tehát minden nap az adott nyelven beszélj valakivel aki jól tud legalább 30 percet, de inkább 1órát vagy még többet. Van egy csomó módszer ami megkönnyíti.


[link]

itt rengeteg hasznos tanács van, hogy okosan tanulj meg egy nyelvet, minnél gyorsabban

2012. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Második, te miről beszélsz? 5-6 év? Én 1,5 évig jártam folyamatosan intenzív nyelvtanfolyamra, és meglett a német középfokú. Neked nincs nyelvérzéked, rosszak a tanárjaid, és utálod a nyelvet. De ez csak te vagy.
2012. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szintről beszélünk.


B2 (középfok) eléréshez szükséges idő angolból, franciából és spanyolból kb. 500-500 munkaóra elméletileg. Ehhez vedd hozzá, hogy ha már tudod az egyiket, a másik kettő könnyebb lesz, mivel nagyon hasonlít egymásra ez a három nyelv. Ideális esetben ez a 3 együtt középfokon kb. 1200-1300 munkaóra, ha helyes a módszered. A német nehezebb, 700-800 óra körüli tanulás kell a középfokig belőle. Ez a 4 együtt 2000 óra. Ha átlagosan napi 1 órát tanulsz intenzíven, akkor ha nagyon ügyesen van összeállítva a nyelvtanulási programod, akkor ebből a 4 nyelvből elérheted 5 év alatt a középfokú szintet. A felsőfokra kb. 2x ennyi időt számolj.


Én a helyedben viszont nem tanulnék egyszerre 4 nyelvet, hanem egyenként vagy max. kettesével intenzíven tanulnám őket. Ez azt jelenti, hogy amikor mondjuk a német van soron, akkor minden nap olvasnék németül, német híradót néznék, német újságot olvasnék, megnéznék egy német filmet, aztán tanulnék német szavakat és elvégeznék német nyelvtani gyakorlatokat. Már 1-2 hónap után az ember átjut egy kritikus ponton, amikor hirtelen megszűnik a dolog erőlködésnek lenni és teljesen természetes lesz. Így meg lehet tanulni magas szinten egy nyelvet 1 év alatt, aztán jöhetne a következő.

2012. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Off, de...

Kedves előző! Már régóta kíváncsi vagyok erre, de most találtam meg egy ilyesmi hozzászólásodat. Honnan vannak ezek az adatok a nyelv megtanulásához szükséges munkaórákról? Valahol a neten föllelhetők vagy esetleg tanultad valahol?

2012. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

19:48


Ezer helyen meg lehet találni, ahol nyelvi követelményszintekről van szó. De a nyelvtanfolyamok óraszámából is kiindulhatsz akár.

2012. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokkal többre mennél, ha 1-esével (max 2) húznád fel a nyelveket kb. középszintig. Aztán ha megvan, akkor újabb és újabb, de közben a többit szinten tartanád.

Az idő meg attól fugg, hogy mennyit foglalkozol vele, meg hogy mennyi szabadidőd van. Na meg, hogy mennyi kitartásod van.

Őszintén megmondom neked, hogy szerintem ha ezeket egyszerre akarod tanulni, nem lesz az egészből semmi.

Mondjuk ha van időd meg pénzed, én tuti, hogy beiratkoznék valami intenzív tanfolyamra a nyáron. Én azt a merényletet követtem el magammal szemben, hogy beiratkoztam egy 100 órás C1 előkészítőre angolból. Úgy, hogy kb. B1 és B2 között voltam szintbelileg.

Hát gondolhatod mennyire kellett tepernem abban a 2,5 hónapban. És voala sikerult a nyelvvizsga...

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy a motiváció nagyon fontos, ha nincs meg akkor oda az egész.

2013. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!