Francia érettségi?

Figyelt kérdés
Francia emelt érettségizett közületek valaki? Ha igen, hány százalékra sikerült? És mennyit tanult,hogyan készült fel rá? Én kb közép szinten állok,van 1 évem felkészülni, de nem tudom lehetséges-e... (Franciao.ba kijutni nem tudok, meg emeltre már szerintem hatalmas szókincs kell,amire gondolom rengeteget kell tanulni,nem lehet csak a sima tankönyvből,meg filmből elsajátítani...) Nagyon köszi,ha valaki tud válaszolni :)
2012. márc. 19. 21:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Én emelt szinten érettségiztem, és nem jártam magántanárhoz, viszont heti 7 franciaórám volt a gimiben (5 alapóra és 2 fakultáció), ráadásul a tanár is tudta, hogy én erre készülök, és tőlem többet követelt mint a többiektől (hosszabb, választékosabb levelet kellett írnom, nehezebb szövegeket kaptam, több szót adott fel, stb.) így lett 68%-os az érettségim, ha jól emlékszem. Amúgy azt szokták mondani, hogy a középszintű nyelvvizsgánál egy hajszállal nehezebb az emelt érettségi, szóval nem kell aggódni :)


Azóta francia szakon vagyok az egyetemen, lassan a szakdogámat írom, és csak franciául hallgatom az órákat, és az érettségis tudásommal a kezdetektől fogva jól elvoltam órákon :)

2012. márc. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!