Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem lenne célszerűbb a gyereke...

Nem lenne célszerűbb a gyerekeknek első idegen nyelvként azt a nyelvet tanulni, amelyik határhoz közel élnek?

Figyelt kérdés

Pl. A soproniak németül, a budapestiek szlovákul, a debreceniek románul, a záhonyiak pedig ukránul tanulnának.


Az angol úgyis annyira folyik a csapból, hogy előbbutóbb bárkire ráragad, ezeknek a nyelveknek pedig nagy hasznát vehetnék a határ közelében élők.


2012. márc. 20. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A nemzetiségi településeken, városokban tanulnak határ melletti nyelvet. Én egy Szlovák nemzetiségű faluban nőttem föl, tanultam is a Szlovákot de kb már csak szavakra ha emlékszem mert amint elköltöztünk egy nagyobb városba már kapásból az angollal folytattam kezdőként.

Egyébként tudtommal a mai napig vannak ilyenek csak nem úgy ahogyan te elképzeled.

2012. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugat-Magyarországon rengeteg osztrák állampolgár és német ajkú ember él.Tudom hisz itt élek.Csak a mi környékünkön 3 osztrák család él , az egyik a szomszédom , magyarul alig-alig pötyögnek valamit.Én tanultam németet , tudok velük beszélgetni.


De mi értelme lenne olyan nyelvet megtanulni amelynek nem vennék hasznát.Nem hiszem hogy valaki Ukrajnában akarna munkát vállalni , egy olyan országban ami rosszabb helyzetben van mint Magyarország.Ausztria az más , én is ott dolgozom.

2012. márc. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szlovákul tanulni annyit ér mint szuahéliül.
2013. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!