Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem a hallás...

Hogyan fejlesszem a hallás utáni szöveg értésemet nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
A probléma abból adódik, hogy viszonylag mindent megértek angolul amit hallok, de a nyelvvizsga feladatokban, főleg amikor 1 mp alatt be kell írni egy 5-8 szavas kiegészítést, totál elvesztem a fonalat. Nem tudok egyszerre írni is, és figyelni is tovább a magnót. Hogyan tudnám fejleszteni ezt a készségem, milyen tippek, trükkök vannak erre?
2012. márc. 22. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Annyi eszük a nyelvvizsga összeállítóinak is van, hogy nem kell 5 szót leírnod 1mp alatt.


De sok trükköt nem tudok mondani. A legtöbb nyelvvizsgán 2-szer adják le a szöveget, ami nem sok. Szokták mondani, hogy elsőre ne írj semmit, de ezt én nem tartom jó ötletnek, mert utána csak 1-szer tudod majd meghallgatni a dolgokat.


Úgyhogy trükként kb annyit tudok mondani, hogy próbálj csak 1-1 szót leírni, és a szünetekben befejezni a válaszokat. És az írás helyett tényleg figyelj a magnóra.


A másik meg, hogy gyakorolni kell, és akkor jobb lesz!


20 origós feladat:

[link]

2012. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

"Hogyan fejlesszem a hallás utáni szöveg értésemet nyelvvizsgára?"


Gyakorolni kell, ez az egyetlen megoldás. Mégpedig nemcsak az "értést", mert nem elég nagyjából érteni, hanem jegyzetelést is. Vagyis pontosan kell értened, mi hangzott el és le is kell tudnod írni.


"A probléma abból adódik, hogy viszonylag mindent megértek angolul amit hallok, de a nyelvvizsga feladatokban, főleg amikor 1 mp alatt be kell írni egy 5-8 szavas kiegészítést, totál elvesztem a fonalat."


Ezért van az, hogy a nyelvvizsgán 2x hangzik el a szöveg és a kérdéseket előtte is át lehet olvasni.


Az első hallgatáskor csak jegyzetelj, a legfontosabb szavakat. A kérdések nagy részére már ekkor írd le a választ. 2. alkalommal már jobban oda tudsz figyelni, mert akkor már csak a problémás kérdésekre kell koncentrálni.


Érdemes fölé célozni a nyelvvizsgakövetelményeknek. Amit letölthetsz mint vizsgafeladatot, azt a nyelvvizsgán valószínűleg nem fülhallgatón, laborkörülmények között fogod hallani, hanem beraknak egy magnót a terembe, az majd dobozhangon elvartyogja a szöveget, oszt jó napot. Szóval reális körülményekre készülj, ne ideálisakra. Hallgass rádiót, filmeket stb. Hallgass híreket és próbáld meg kijegyzetelni az adatokat.

2012. márc. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Azért ne essünk túlzásba, 5-8 szavas válaszokat szerintem egyik nyv-n sem várnak el, bár az is igaz, hogy nem vagyok tisztában az összes nyv követelményével, de ez azért durva lenne... Mármint ha szó szerinti kiegészítést várnak. Olyan esetleg lehet, hogy tényleg egy egész mondatot be kell írnod, de azt tán csak megengedik, vagyis elfogadják, h a saját szavaiddal írd le. Nekem az ECL-es vizsgán egyiknél 3 válasz közül kellett választani, a másiknál 1, max 2 szót kellett beírni, a 20 válasz közül 1-et rontottam el, totál meglepődtem magamon, mert a nyv-könyvben lévő szövegek brutál nehezek voltak, azoknál örültem, ha a 10-ből 6-ot, 7-et eltalálok. Szóval nekem az a tapasztalatom, hogy nem kell beparázni, ha a felkészüléskor nem megy tökéletesen, hiába egy vizsgahelyzet, hiába nagyobb a tét, rosszabbak az akusztikus viszonyok, a vizsgán könnyűek a szövegek!
2012. márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
én elsőre leírom hibátlanul biccs ez a taktikám
2012. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez az 1 mp ezt úgy értem, h ennyi időm van leírni, ha nem akarok lemaradni, vagy még jobb ha tényleg ennyi idő múlva jön a következőre a válasz. Igen egyelőre nekem is a gyakorlás az egyetlen mentsváram, de ezzel nincs is baj. Ezzel a feladattípussal nagyon megszenvedek. Köszi a válaszokat
2012. márc. 26. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
najó akkor most mondok vmit én 6 évesen age of empiresel elkeztem játszani és többi stratégiával ezzel a közgázos alapműveltségem kialakult és alapvető igék aztán 11 éves koromtól rátértem a guild warsra az szerepjáték sok irodalmi kifejezés a küldetés leírásokban és haladóbb igék stb szerkezetek na ott már angolokkal is kénytelen voltam beszélni csetben ment szóban magyarokkal kellett csak után 14 éves koromtól tf2őztem az lövöldözős játék 16éves koromig javarészt külföldön játszottam előző évek és általános 1-5. osztály kéttannyelv miatt semmi bajom nem volt volt 1 full angol csapat na ott olyan szleng volt de aztán hozzászoktam , ügyesen kell mozogni megragadni hogy mindenkivel beszélhess amikor már eléred hogy ugyanolyan kedélyes hanglejtéssel beszélj egy általad régen ismert dologról mint egy bemutatva azt másoknak akik pl angolok mintha magyarul tennéd , egyébként nemtudom beszélgess angolul arcokkal halgass BBC Skynewst minden ilyemsit filmeket én nemtudom azt én annyira nem javaslom a hírcsatornák jobban lehozzák szerintem a nyelvvizsga hanganyagot mondjuk én is rohadt jól imitálom annak a hangját meg makulátlan ejtését accentus zerocinaliussal de velem max skypolhatnál de ezt te sem akarod meg most nekem is filó érettségi lesz etőtl még lenne időm rá dehát elég hülyén nézne ki szóval amit eleinte javasoltam hírcsatornák stb ezekkel próbálkozz
2012. márc. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
BBC-t nagyon sokat hallgatok, filmeket, sorozatokat általában nem bírom ki ami nagyon érdekel, hogy megvárjam magyarul, azt is angolul, felirat nélkül nézem, értek mindent. Rengetek olyan TV műsort is angolul nézek amit magyarul is lehetne, pl Forma1-et is SkySports streamen szoktam nézni, mert nagyon igényes, tehát a megértéssel semmi gondom nincsen. Kifejezetten a feladat típusokkal adódik a gond, legfőképpen az említettel. Egyébként én is próbáltam amit említettetek, hogy csak egy két szót leírni első hallgatásra, meg gyakorlok is rendesen. Időm is van még nyelvvizsgáig aránylag, uh nem az utolsó pillanatban kapkodás esete áll fent. Abban igaza van a hozzászólónak, hogy valóban a feladat nem csak a megértés, hanem h le is kell tudjam írni gyorsan, ez tény.
2012. márc. 27. 08:02
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
nekem Cambridge:ESOL vizsgán sem a leírásidővel volt gondom mással sem de nem az a legfőbb figyelni kell még ha hülye pózt is kell vágni odafordítot a füeld behunyod a szemed természetesen másodszorra amikor már csak 2-3-4 dolgot kell kipótolni mert már tudod mikor jön a szövegben , elsőre értzelem szerűen átolvasod előtte a szöveget és ahol ki kell egészíteni utána írod , ha nem csekkolod előtte és nem úgy hívnak mint engem akkor nagyon nehéz dolgod lesz az egó a végén azért van mert én úgy mentem el még anno CAEre hogy 0 percet gyakoroltam rádiózásra.p azt sem tudtam mi lesz 1xűen nem volt kedvem bár magára az egészre nem tanultam akkor de CPE re igen ahhoz kell ha A minősítést akarsz
2012. márc. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 m3246 válasza:
nyugi én megcsináltam egy magyar C1-et ugyanilyen feladatokból és csak 80%-ra sikerült... és a probléma ugyanaz mint az angolnál, a szöveget érted a kérdéseknél pár kérdés meg teljesen máshogy, megmerem kockáztatni néhány esetben akár másra is kérdez rá, máshogyan... naná hogy nem megy... kell az ismétlő és a lóvé ennyi
2016. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!