Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik az a nyelvvizsga ami...

Melyik az a nyelvvizsga ami leginkább a nyelvtanra megy rá?

Figyelt kérdés
Nem valami jó a szókincsem, viszont az nyelvtant szeretem és értem.
2012. márc. 26. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Az összes-összes nyelvvizsgát nem ismerem, de a

TELC

ECL

EURO

Origo

BME


nyelvvizsgák közül az Origo megy rá legjobban szerintem. (Mondjuk én az Origo-t pont nem ajánlom, még mindig eléggé el vannak szállva, azt hiszik még mindig monopólium helyzetben vannak, és szoktak szívatni vizsgán - oké, persze nem mindenkit, se sok rosszat hallok, több rosszat, mint más vizsgákról. Plusz ez az egyetlen olyan akkreditált vizsga, amit elvileg sehol más országban nem fogadnak el. Az összes többit valamilyen mértékben EU-n belül elfogadják.)

2012. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az origo egyértelműen.
2012. márc. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

14:00


Nem kell félni az Origótól, olyan, mint egy nehezített BME vizsga :))

2012. márc. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
06:52 - én nem félek, én anno letettem, csak nyelvtanárként nem javaslom.
2012. márc. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miért?
2012. márc. 30. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, fentebb leírtam, az is én voltam:

"Mondjuk én az Origo-t pont nem ajánlom, még mindig eléggé el vannak szállva, azt hiszik még mindig monopólium helyzetben vannak, és szoktak szívatni vizsgán - oké, persze nem mindenkit, se sok rosszat hallok, több rosszat, mint más vizsgákról. Plusz ez az egyetlen olyan akkreditált vizsga, amit elvileg sehol más országban nem fogadnak el. Az összes többit valamilyen mértékben EU-n belül elfogadják"

Nyelvtanárként mondom. Minden infót persze nem tudhatok, én abból indulok ki, amennyi dolgot én összeszedtem erről. Mondom, egykor nekem meglett elsőre ott, de akkor még nem volt másfajta vizsga. Azóta van választék.


Például egy sztori megint csak az Origo vizsgáról, amit olvastam egy fórumon:

Annyit tettek közzé, hogy nyomtatott szótárat lehet használni. Vizsgázó elmegy nagy nyugisan, egynyelvű nyomtatott szótárral. Ott a felügyelőtanár rárohan, veszekedni kezd, hogy ilyen szótárat nem lehet használni, mert ebben a fajtában nyelvtani összefoglalók is vannak. És mind tőle, mind a többiektől, akinek ilyen van, elkobozzák, és szótár nélkül kell megírniuk... Ők tájékoztatták hibásan a vizsgázókat, akik lehet, emiatt buknak pénzt is, időt is. Más nyelvvizsgáról még nem hallottam ilyen sztorit, de szóljon, aki igen. Én csak örülök, ha informálódhatok.

2012. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!