Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt már itt valaki szuperinte...

Volt már itt valaki szuperintenzív (heti 5x5 óra) nyelvtanfolyamon? Milyen volt? Bevált? Mennyit kellett tanulni?

Figyelt kérdés
léccci meséljetek, kösszi:)

2012. márc. 26. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, tavaly nyáron, a Cosmopolitan nyelviskolába, szuperintenzív német kezdő tanfolyamon.

Igazából nagyon kemény volt. 5:30-kor kellett kelnem, hazaértem 14:30-ra, ami alatt szörnyen lefárasztották az agyam, mindennap hullafáradtan estem haza fejfájással.(Bár ebben közrejátszott az is, hogy sokat volt rajtam a szemüvegem..)..hát 13 éves létemre kénytelen voltam kávét inni, mert mindennap volt minimum 5 oldalnyi házi feladat, plusz mindig lediktáltak ilyen 30 soros szövegeket, hogy fordítsuk le.

És akkor még tanuljak meg minimum 40 szót mindennap névelővel..nagyon gyorsan haladtunk.

Elvégeztem a tanfolyamot 86%-os záródolgozattal, aztán áttértem a heti 2x4 órás intenzívitásúra. Azóta is járok, idén nyáron teszem le a német középfokút(+az angolt.)


Ha angolra mész ez nyilván más, mert az angol egyszerűen nevetségesen könnyű, a nyelvtana semmi, csak egymás után kell raknod a szavakat, ott mai napig bevállalnám a szuperintenzívet.

De a németnél inkább áttértem egy kevésbé megterhelőre, ami ugye csak az elején nehéz, egyre inkább könnyül, hogy is fogalmazzak. Képzelj el egy piramist.:)

14/L

2012. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én, de nem résztvevőként, hanem tanárként:) és igen, sokat vettünk egy nap alatt, és sokat is adtam fel. másképp nem megy, azért szuperintenzív.
2012. márc. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, igazságosnak is tartom.:)
2012. márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első azért az angol nyelvtan se könnyű. persze olyan szinten h meg tudd értetni magad könynebb mint a német, de komolyabb szinten már nehezebb.


Kérdésre válaszolva, ha nem vagy elég szorgalmas sztem kár belefogni, viszont ha képes vagy egész nap tanulni, akkor akár be is válhat. Én biztos nem lennék rá képes, sose voltam az az éjszakákon át tanuló típus :/

2012. márc. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem valahogy sosem volt problémám az angollal. Csak azért nem próbálom meg a felsőfokút, mert anya nem engedi, és nem hisz bennem, hiába olvastam ki a Jane Eyret angolul és írtam róla neki fogalmazásokat, nem hisz bennem, én meg nem tudom magamnak kifizetni.:/ Na majd egyszer.
2012. márc. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!