Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kell vagy nem ebbe a mondatba...

Kell vagy nem ebbe a mondatba még egy DIE? (német)

Figyelt kérdés

Ez volt az eredeti szöveg:

Jeden Tag hat man sich die Zähne zu putzen und zwar nach jedem Essen. Dazu braucht man eine entsprechende Zahnbürste, die weder zu weich noch zu hart ist, und gute Zahnpasta, die Zahnbelag entfernt und dessen Neubildung hemmt.


Én itt hiányolok egy 'die'-t (nagybetűvel írtam be):


Jeden Tag hat man sich die Zähne zu putzen und zwar nach jedem Essen. Dazu braucht man eine entsprechende Zahnbürste, die weder zu weich noch zu hart ist, und gute Zahnpasta, die DIE Zahnbelag entfernt und dessen Neubildung hemmt.


… amely A lepedéket eltávolítja


2012. márc. 27. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Névelőt rakhatsz bele, de nem muszáj.


Névelővel a jelentése: amely a lepedéket eltávolítja

Névelő nélkül: amely lepedéket távolít el


Mellesleg a névelő ebben az esetben den, nem pedig die.

2012. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 DannyZuko ***** válasza:
fent szóló kommentje pontos. den és nem die.
2012. márc. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A 'Zahnbelag' megtanulásához még nem értem el innen a névelő tévesztése...
2012. márc. 27. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!