Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha külföldön szeretnék majd...

Ha külföldön szeretnék majd dolgozni panzióban, szállodában, étteremben. , akkor hasznosabb a középfokú szakmai nyelvvizsgát letenni vagy gyúrjak a felsőfokra?

Figyelt kérdés

Diplomához kell 2 szakmai, de 1 kiváltható a felsőfokkal...

ha itthon dolgoznék, akkor (is) elég a 2 középfokú szakmai, nem?

Tapasztalatokat is szívesen várok! :)

Köszi a válaszokat!


2009. jún. 14. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön eddig még soha nem kértek tőlem nyelvvizsgát, nem a papír számít. hamar kiderül mennyire beszéled
2009. jún. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van ahogy előttem írják. Sosem fogják kint kérni a vizsgádat. Azt csináld, ami neked könnyebb lenne.
2009. jún. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ok, köszi.

Igazából arra szerttem volna választ kapni, hogy a nyelvtudásom szempontjából melyiket érdemesebb a munka miatt megcsinálni: szakmai közép vagy általános felső? Diplomához kell majd 2 nyelvvizsga, úgyhogy mindenképpen vizsgázok majd...

Szóval, ha szakmaira készülök fel, a szakma szavait tanulom, a szituációkat gyakorolom, olovasok a témában, akkor jobban járok a szakmai középpel, mintha meglenne a felsőfok és úgy mennék ki, nem?

Rosszul gondolom? :)

2009. jún. 15. 10:05
 4/6 anonim ***** válasza:

a "középfokú szakmai" "felsőfokú" ezem magyar terminusok. ezekkel odakint nem érsz semmit.


ha kérnek valamit, akkor az az adott ország saját nyelvvizsgája, mint pl. a németeknél a ZD vagy a ZDfB stb. a magyar papírokkal külföldön max. a hátsó feledet törülgetheted.

2009. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem..
2009. jún. 20. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért gondolod rosszul, mert a felsőfok nem véletlenül váltja ki. Meg van az adott szókincsed és nyelvtani tudásod, akkor szinte bármilyen helyzetben magadtól el tudsz boldogulni, és nem csak a begyakorlott sémákat fújod. Persze ez egyéni vélemény, nincs kint tapasztalatom, inkább csak tanulás szempontjából.
2015. ápr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!