Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvvizsgánál hogy...

Angol nyelvvizsgánál hogy kérik a címzést? Streetet kell használni utca helyett?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Legutóbb egy nyelvkönyvben úgy láttam, hogy a "saját" (magyar) címedben utca volt a címzett (angol) címében pedig street.

Mert hát ugye a helyi postásnak lesz fontos... (Hangzott az indoklás.)


Valamilyen szinten ez logikus, de nem esküszöm meg erre.

2012. márc. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van, amelyik levélmintában így írják, valamelyikben úgy. Én a saját címemet utcával szoktam írni, a címzettét pedig streettel (általában angol/amerikai címzett van megadva a vizsga feladatokban).

De amúgy tökmindegy. A lényeg, h meg tudj formázni egy levelet és a tartalma is megfelelő legyen, ezen semmi sem fog múlni.

2012. márc. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát a feladó saját cím magyarul, a címzett címe meg angolul.

Ha igazi levél lenne, akkor is így írnád, szóval nekem logikusnak tűnt, hogy a vizsgán is így csináltam.

Mondjuk nem néztem meg, kijavították-e, de a vizsga sikerült, úgyhogy gond nem volt belőle. :)

2012. márc. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!