Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nekem nem tetszik, hogy a...

Nekem nem tetszik, hogy a nyelvvizsgát elkerülni akarók a cigány, vagy a eszperantót választják. Vélemények?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 09:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem siralmas, hogy valaki nem képes legalább középfokú nyelvvizsgát lerakni angolból/németből/franciából vagy spanyolból. Egyik sem nehéz nyelv, és azért a mai világban el sem igazán tudom képzelni, hogyan lehet idegen nyelv nélkül boldogulni. Már csak azért se, mert az internet jó 80%-a angol...
2012. márc. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%

Engem nem zavar. majd rájönnek, hogy nem sokra mennek vele.

Az eszperantót még megértem amúgy, de hogy a cigányt miért választják, azt sose értettem. Nem hiszem, hogy annyira könnyű nyelv.

2012. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
És ha nem képes nyelvet tanulni, el tudom képzelni hogy diplomázott - milyen szinten sajátitotta el a szakmáját. Továbbá nem tartom semmire ezt a sok pénzért vett ilyen-olyan menedzser diplomát. Csak arra jó, hogy a fizetése duplája legyen egy olyan dolgozónak, aki az életét eltöltötte egy munkahelyen, és a kis újában van a szakma.
2012. márc. 31. 09:23
 4/36 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon nem értek egyet veletek.

Vannak speciális helyzetek.


Például gyerekszülés után kezdted el az egyetemet, sikerült is elvégezni, diplomát meg nem kapsz, mert nincs nyelvvizsgád. Mondjuk szívesen dolgoznál a köz szférában, ahol a nyelvtudást úgyse használná semmire. A fizetés egy sokkal nagyobb diplomával, mint anélkül.


Jó rendben a nagy számú eszperantó nyelvvizsga nem pont ezt mutatja, de általánosítani akkor se szép dolog.


Amit meg nem nagyon kéne elfelejteni, hogy akit felvettek államira, és bejár órákra, attól azt kérdezik a vizsgán, amit leadtak anyagot.


Míg nyelvet a legtöbb helyen alig tanítanak. Tehát egy nyelvvizsga az igenis több százezer Ft lehet. Nem biztos, hogy mindenki megengedheti magának.


Na mindegy, nem akarok védeni senkit, mindenkinek joga van azt csinálni, amit akar. De ez a mentalitás, hogy "Te is diplomás vagy, meg én is, pedig neked csak eszperantóból van nyelvvizsgád." Annyira tipikusan magyar...


Hozzátenném nekem egyik fenti nyelvből sincs, valszeg nem is lesz sose.

2012. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
81%
Én tanultam lovárit, és meg kellett hogyá állapítsam, hogy sokkal nehezebb, mint az angol. Körülbelül az angol és a német között van nehézségi szinten. És nem sok ember van, akinek sikerül is ez a nyelvvizsga, mert jobban buktatnak, mint angolon pl.
2012. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, én egyetértek veled. A mai világban egyrészt az alapműveltség része, hogy az ember legalább egy élő idegen nyelven tudjon valamit (és ezt nem én állítom, lehet utána olvasni), másrészt én mindig ideges leszek attól, ha azt látom külföldön, hogy a turista nem tud segítséget kérni senkitől, mert a saját nyelvén kívül nem tud mást. És akkor ott áll, néz, és adott esetben az anyanyelvén leszólít egy-két embert, akik persze nem tudnak mondjuk magyarul. A múltkor egy bevásároló központban leállított egy arab diák angolul (Kérdezett valamit) és mondta, hogy én vagyok az 5. ember, akit kérdez, mert eddig senki nem tudott se angolul se németül, nem értették mit akar. És egy egyszerű útbaigazításos kérdés volt, egy alapfokú tudással el lehetett volna mondani.


Aki meg azt állítja, hogy nem lehet nyelvet tanulni, mert drága az hazudik.

Érdekes mód nálunk középsuliban 2 nyelv is kötelező volt. Ja és sajnos elég rosszul oktatták, így én itthon egyedül leültem tanulni. Egyedül, nem tanárral és nem tanfolyamon. Mikor leérettségiztem akkor már 2 középfokúm volt, azóta ez gyarapodott, szintén egyedül készültem fel a felsőfokú angolomra. A nyelvérzékem átlagos, úgyhogy olyan kifogás sincsen, hogy "sz@r a nyelvérzékem". Nekem erről ez a véleményem. Azt még hozzá tenném, hogy volt egy angolos társam, aki kijelentette a tanárnak, hogy ő nem fog angolt tanulni, mert egyrészt nincs rá szüksége, másrészt ő félig német és az az anyanyelve. Ez 3 éve volt, most külön tanárra költi a megspórolt pénzét, mert mégiscsak kell neki az angol, de mikor ingyen oktatták neki, akkor még persze ezt nem tudta... A legtöbb emberek az a baja, hogy akkor nem tanulta meg a nyelvet, amikor lehetősége volt rá.

2012. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi okos tojás!

Mit idegesít téged hogy ki miből teszi le a nyelvvizsgát?A te életedet nem befolyásolja.Vagy csak dicsekedni akartál hogy neked van másból nyelvvizsgád?

Amúgy nem olyan könnyű mint ahogy az terjesztve van.Hiszen a bukás arányok elég magasak.Én tanultam németet és eszperantót is és nem tartom a németet egy fokkal sem különb nyelvnek.

Az aalpműveltséghez meg annyit hogy van egy két ismerősöm akinek angolból van nyelvvizsgája (nem alap),de olyan hülye hogy nem alkalmaznám semmikép.

Illetve alapműveltséghez hozzátartozik az is hogy nem nézünk le mást, akinek más a nézete!

Lehet lepontozni!

2012. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
85%
Nem foglak lepontozni, mert én nem szimpátia alapján pontozok le boldogot boldogtalant, hanem a válasz hasznossága alapján. Nem dicsekedni akartam, éppen ellenkezőleg. Rá akartam mutatni, hogy nem olyan nehéz megtanulni egy nyelvet, mint azt olyan sokan hiszik. Abban igazad van, tényleg mi közöm hozzá, hogy más hány nyelven beszél. De említettem azt az arab diákot. Szerinted hogy éreztem magam mikor beközölte, bizony tényleg az 5. ember vagyok akit leállít? Ilyenkor Magyarországot minősíti és nem néhány magyar embert. És Magyarországnak én is tagja vagyok. Engem meg ne minősítsenek azért, mert mások nem tudtak megtanulni egy nyelven. Az alapműveltséget meg félreértetted. Nem azt írtam, hogy az művelt aki beszél idegen nyelven, hanem azt, hogy a nyelvtudás RÉSZE az alapműveltségnek. Természetesen nem lesz valaki művelt attól, hogy van 1-2 középfokú nyelvvizsgája, nem is így értettem. De aki nagyon meg akar tanulni egy idegen nyelven, az meg tud tanulni. Nem csak pénz kérdése. De pl az, aki szándékosan nem tanul akkor, amikor lehetősége van ingyen, azt nem tudom sajnálni, ha később azért nyávog, mert nincs pénze rá. És sajnos nem egy ilyen ember van.
2012. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Engem már nem érint, hogy valaki diplomát szerez, csak sajnálom a pálya társaimat, akik gyakorlatot szereztek egy területen - jön egy új diplomás, semmire kellő, és háromszor annyi a fizetése élből. De hát elviszi Őket a fluktuáció, és maguktól is rájönnek sokszor a tehetetlenségükre.
2012. márc. 31. 19:00
 10/36 anonim ***** válasza:
84%
Nyelvtanár vagyok, több nyelvet is tanítok. Alapból én is azt mondom, hogy érdemes olyan nyelvet megtanulni, amit használni is tud az ember. Ennek ellenére nekem is akadt már olyan tanítványom, akinek annyira nem volt sem érzéke, sem affinitása a magasabb szintű nyelvtanuláshoz, hogy én küldtem el, hogy tanuljon meg valahol eszperantóul, és vizsgázzon abból, mert így sosem lesz diplomája. Sikerült is neki. Vannak nyelvet abszolút nem igénylő szakok, teljesen felesleges törvényileg kötelezni mindenkit a nyelvvizsgára, de hát ezen sajnos csak az illetékesek segíthetnének.
2012. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!