Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsga....

Angol középfokú nyelvvizsga. Kb hány évesen?

Figyelt kérdés

Én 14 vagyok, és nagyon szeretem az angolt. A szüleim elhatározták, hogy májusban irány a tanfolyam, nyáron pedig vizsga.

Szerintetek sikerülhet? Mit tehetek a siker érdekében, azon kívül, hogy tanulok?


2012. ápr. 2. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Simán sikerülhet! Sok sikert hozzá! :)

Én a helyedben a tanfolyam helyett magántanárhoz járnék, heti pár órában. Jobban megéri mint a tanfolyam, még ha drágább is, mert kiderül, hogy mit nem tudsz és azt is megtudja tanítani neked. Azonkívül mit tehetsz, hogy tanulsz? Olvass angol nyelvű könyveket (nem kell nehéz olvasmány, nálunk a suli könyvtárában vannak ilyen kis piros angolkönyvek, 60-70 oldalak, de tök jók, azokat tudnám ajánlani) esetleg nézz filmet angol hanggal és angol felirattal. Ez is segíthet. No meg, ha van az ismerőseid közt olyan, akinek anyanyelve az angol, akkor vele beszélj sokat. (Ha nincs ilyen akkor a livemocha.com-on találsz 1 csomót, nagyon jófejek és segítőkészek.)

2012. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút nem korhoz kötött, nekem 16 évesen lett meg (elsőre), valaki meg 26 évesen is ezzel szenved, ezért nincs meg a diplomája. Vannak, akik le tudják tenni hamar, én 15-nél korábban nem ajánlom, már csak azért sem, mert beszélgetős részben nem biztos, hogy lenne határozott véleményed. (bár biztos van, akinek van, meg nem tudom, biztos van valami korhatár is, hogy hány éves kortól lehet megcsinálni)


Ha szereted, akkor gondolom jó így vagy belőle. Mennyi ideje tanulod? Szerintem (főleg azzal a tanfolyammal-remélhetőleg jó is) amúgy letehető, én nem sokkal később csináltam meg és milyen jó, hogy nem főiskola/egyetem végén kell vele szenvednem:D-habár nem mindenhova elég ez. De ha kicsit előregondolkozol, az érettségin is, azt hiszem 28 pont. Ez nem biztos, de járt érte, az 100 :D!


Egyébként, ha nézel sorozatot/filmet a gépen, akkor mindenképpen ajánlom, hogy angolul nézd, magyar felirattal, később esetleg angollal. Én így csináltam és észre sem vettem., hogy mennyi szó, kifejezés, sőt még nyelvtan is ragadt rám. +jó a kiejtésnek is:P


Na, sok sikert:))

Ja, még annyi, hogyha nem vagy elég felkészült rá, azt a tanfolyamon úgy is elmondják. (meg hogy hány órát kéne venned, hogy mehess)

2012. ápr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem sikerülhet, én 13,5 évesen tettem le, elsőre (kéttannyelvű suli, 6 és fél év angol, fél év előkészítő)

Keress angol tv csatornákat, hallgass angol zenéket, próbáld meg a mobilod/géped menüjét angolra állítani, keress angol blogokat (ez az egyéni vélemény kialakítására is jó) ha tudsz, msn-ezz vagy chat-elj angolul (a tanfolyamról valakivel pl.)

2012. ápr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 21 évesen kinlódom most vele,a diplomához kell,de sose ment vmi jól az angol és utálom a nyelveket. Jártam tanfolyamra is,de az nem nyelvvizsga előkészítős volt. Ha jól emlékszem nekem voltak olyan igeidők amiket általánosban nem vettünk,csak gimiben. Mondjuk nekem zavaros volt az angol tanulás,volt vagy 6 angoltanárom,meg volt h 2 hónapig nem volt óra. De a magántanárt vagy vmi haladó nyelvcsoportot ajánlanék neked. Egyébként szerintem sikerülhet,de inkább várj 1 évet,úgy biztosabb.
2012. ápr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a válaszokat! Utolsó, hajrá!
2012. ápr. 23. 15:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi :) Neked is hajrá :)
2012. ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!