Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó vagy TELC? Mit válasszak?

Origó vagy TELC? Mit válasszak?

Figyelt kérdés

Egy hónapom van felkészülni, és muszáj, hogy meglegyen a nyelvvizsgám.


A jelentkezési határidők miatt a TELC és a Rigó utcai maradt. De nem tudom melyikre menjek. Nyilván annak megfelelő könyvnek állok neki.


Munkanélküli lettem, így egy hónapot a tanulásra fordíthatok, de nyelvtanfolyamra nincs pénzem:(


A szókincsem nem rossz, de a helyesírásom szörnyű, a nyelvtan napi szinten megy, de nem vagyok szaki.

A szóbelin viszont mindent elfelejtek és leblokkolok, tehát a legegyszerűbb szóbeli lenne a nyerő.


Kérlek segítsetek, melyiknek van értelme nekiállnom?


Köszönöm!


2012. ápr. 10. 15:24
 1/7 anonim válasza:
TELC-et ajánlom. Drágább, mint az Origó, de könnyebb is.
2012. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia szinte egy cipőben járunk, csak pontokhoz kell nyelvvizsga, nyelvtanfolyamra nincs pénzem, megvettem két telces könyvet azokat töltögettem most megyek írásbelire szombaton kíváncsi leszek, nemvagyok vmi nagyokos pláne nyelvtanból (ami azért jó mert inkább szókincsre megy rá az írásbeli) részben eegy égi csodában bízom, ja igen TELCről beszélek szerintem az a legegyszerűbb nagyon sokat ovlastam róla fórumokon stb... a szóbelije is nagyon szimpi, áltban azon mindenki átmegy elsőre azt mondják"

[link]

innen okosodtam, valamit csak segít sok sikert!

2012. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor eddig a TELC a nyerő, köszönöm a válaszokat:)

Egy nagy kalappal a nyelvvizsgára, kedves második válaszoló:)

2012. ápr. 10. 16:00
 4/7 anonim ***** válasza:
köszi :)
2012. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Középfok egyébként?

Én origón voltam, de főleg ha izgulós vagy szóbelin, akkor nem ajánlom. Telc-et nem ismerem, de rigó-n szívattak minket, nem nagyon, de elvárná az ember,hogy legalább segítőkészek legyenek a vizsgáztatók.

Egyébként meglett, nem azért szidom, de nem volt könnyű.

2012. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Szerintem Telc. Írtam privát üzenetet.
2012. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
telc
2012. ápr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!