Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német és az angol mellett...

A német és az angol mellett mit válasszak 3. nyelvnek, ami megéri és hasznos?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Hát, én ugyanezek mellé a spanyolt kezdtem el nemrég, végül is az egyik legfontosabb nyelv, rengetegen beszélik, és még gyönyörű is szerintem. :)


De hasonló megfontolásból akár a francia is ugyanilyen jó lehet. Attól is függ, hogy mi (vagy mi lesz) a szakmád, hogy vajon adott területen mely nyelvek fontosak? Esetleg akarsz-e külföldön dolgozni majd? Szóval gondold át a terveidet, de vedd számításba azt is, hogy melyik nyelv tetszik, ugyanis azt sokkal könnyebb tanulni, amit szeretsz is.

2012. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Szia. Én e két nyelv mellé választottam a franciát és az olaszt. Májusban kezdem a franciát tanfolyamon, olaszt egyenlőre itthon. Bár hangsúlyoznám, hogy nekem mind2 nyelv hobbi miatt van, nem haszonból. Én meg vagyok győződve arról, hogy a francia hasznos nyelv, a diplomácia nyelve, illetve itt az EU-ban elég fontos szerepet tölt be. Ellenben az első válaszolónak is 100 %-ban igazat adok (ment is a zöld :)), mivel a spanyol tényleg világnyelv, többen beszélik, mint a franciát és talán többen is tanulják. Apukám nekem állandóan az oroszt mondja, hiány van az olyan emberekből, akik jól beszélik az oroszt.

Én azt gondolom, hogy e 2 nyelv után már lehet válogatni a sok nyelv közül. Szerintem spanyolt, franciát, oroszt vagy kínait éri meg tanulni ténylegesen a haszon miatt. De ez erős személyes vélemény!

2012. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
kínai, orosz, vmi arab
2012. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Másodiknak is teljes mértékben igaza van, tőlem is ment a zöld kéz. :)

Nem semmi két nyelvet is így elkezdeni. Én is fontolgatom, hogy kéne még egyet, csak még nem tudom, hogy mit.

A spanyol nekem is csak hobbi amúgy, és csak otthon tanulom, egyedül.

Egyébként, ha az ember külföldön dolgozik, azért is kell egy harmadik (szinte bármi), mert ugye az ottani nyelv nem számít idegennek, tehát, ha ott is kettőt kérnek, akkor azért kell még egy. (A magyar is lehet hasznos, de csak bizonyos helyeken.)


Szerintem bármit tanulsz, csak nyersz vele. :)

2012. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
oroszt. Itthon kevesen beszélik manapság.
2012. ápr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem az iskolába ezek mellé a Latint kötelezik!

Ha orvos,ügyvéd Stb. akarsz lenni ez kellhet!

2012. ápr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!