Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért választják, választjátok...

Miért választják, választjátok az Origó (Rigó utcai) nyelvvizsgát, mikor az egyik legnehezebb és külföldön el se fogadják? :

Figyelt kérdés
Szinte egyedülállóan a Rigóba van olyan piszkos 50 kérdéses 100%-os nyelvtani tesztsor, ahol még pontokat is levonnak, ha hibázol és ugyanakkor külföldön el se fogadják mert nincs nemzetközileg akkreditálva.
2012. ápr. 13. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek ugyanaz a nehéz. Nekem pl. jól ment a fordítás és a nyelvtan, azért választottam azt, és elsőre sikerült is (80%-os írásbelivel).

Mivel a szókincsem nem volt épp megfelelő szerintem, így egy egynyelvűn nem biztos, hogy boldogultam volna.

És mivel elsősorban a pontok miatt volt szükségem a nyelvvizsgára, így emellett döntöttem.


Külföldön egyébként a nyelvtudást nézik a legtöbb helyen. Ha meg vhova annyira papír kell, ott ilyenolyan spéci külföldi nyelvvizsgát kérnek, nem vmi itthoni szart (hiába fogadják el külföldön).

2012. ápr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Mert erre volt pénzem. Innentől kezdve a nehézség nem számított, csak az, hogy legyen meg mindenképp.

De többet nem megyek arra, mert utálok fordítani :S

2012. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a szókincs ugyanúgy kell egy kétnyelvűhöz, mint az egynyelvűhöz mert egy fordításnál ugyanúgy kell tudni a szavakat, ahhoz hogy le tud fordítani. Elárulom, hogy sok itthoni "szar" nemzetközi nyelvvizsgaközpont kihelyezett nyelvvizsgaközpontja
2012. ápr. 13. 14:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Jah, csak kétnyelvűn ott a szótár, nem fejből kell tudni a szavakat!
2012. ápr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

pl eurónál lehet egynyelvűnél is szótárt használni

[link]

2012. ápr. 13. 15:35
 6/9 anonim ***** válasza:
De most nem egészen értem, hogy neked miért fáj, hogy vki origora ment. Leírtam, hogy miért azt választottam. Nem teljesen értem, miért állsz le velem vitatkozni.
2012. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"ugyanakkor külföldön el se fogadják mert nincs nemzetközileg akkreditálva."


Azt kell megérteni, hogy senki le se sz@rja az állítólagos nívós nyelvvizsgákat. A papír semmire sem jó, ha nincs mögötte tudás. Illetve egyetlen esetben, ha mondjuk felvételi vagy diploma miatt kell a papír, hiszen ott mindössze ez az elvárás.


Én azt vallom, hogy tanuljon meg az ember angolul, tegyen le egy egyszerű nyelvvizsgát amivel megkapja a plusz pontjait felsőoktatásban, illetve a végén a diplomáját, közben pedig nem érdekelje, hogy milyen papírja van, mert ahová nyelvtudás kell, ott úgyis beszéltetik a jelentkezőt külföldiül, és hamar kibukik ha csak a keservesen összekapart papírt birtokolja az állítólagos nyelvtudásáról.

2012. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Több nyelv esetében elég kevés nyelvvizsgahely van, az Origo pedig a legtöbb nagyvárosban képviselteti magát.


2. Napi szinten használom az olaszt és az angolt, kell a hivatalos és helyes forma. A nyelvtanra gyúrtam, és talán az Origón ez jobban értékelésre is kerül. (Persze a szókincs is kell :( )


3. Bár az Origó is drága, de még mindig nem a legmegfizethetetlenebb kategória. (Bár dühroham fog el, hogy már a középfokű C-t sem lehet 20.000 HUF-ból kigazdálkodni...)

2012. ápr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet épp a nehézség miatt választják ezt. Én mikor csináltam az angol felsőfokúm nem pluszpontokért csináltam, hanem saját magamért. Az volt az elvárásom egy nyelvvizsgától, hogy számomra kihívás legyen, de mégse legyen az a szemétkedős fajta központ, ahol ha kell ha nem lepontoznak. Így én az ECL-t választottam, pedig a TELC-et pl sokkal könnyebben meg tudtam volna írni. Én Origón nem is gondolkoztam, mert annyi negatívumot hallottam róla, semmi jót nem mondtak vele kapcsolatban. Ami nálam még szóba jöhetett volna az a Cambridge (amit egyszer egyébként szeretnék majd), viszont az túl drága lett volna. Belekalkuláltam ,hogy talán nem sikerül elsőre, akkor viszont nem mind1, hogy 40ezret fizetek egy vizsgáért vagy 25ezret.


Tehát lehet valaki épp ezért választja az Origót, mint amiért én az ECL-t. Kihívás, de nem is annyira drága, mint egy Cambridge vagy TOEFL.

2012. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!