Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szaisztok. Elsős gimnazista...

Szaisztok. Elsős gimnazista vagyok. A kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek meglehet tanulni 3 év alatt olyan szinten olaszul, hogy ott kezdhessem az egyetemet? Valamint nyelvvizsgát letenni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 3. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze, ha szorgalmas vagy, mindent elérhetsz:)


Remélem azt tudod, hogy az olasz felsőoktatás tandíjas! Elég kemény pénzeket kell kicsengetni egy-egy félévért.

Ezzel nem a kedvedet akarom elvenni:)

2012. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen igen. Akár teljesen nulláról is. Sőt, erre még a gimiben is van esélyed, ha jó gimibe jársz, de azért valószínűbb, hogy egy jó nyelviskolával vagy tanárral sikerüljön.
2012. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, jól esik. Igen tudom, hogy eléggé költséges. Gimiben nem tudok tanulni olaszul, annak ellenére, hogy társadalmi-nyelvi szakra járok. Sajnos olasz nem tanulunk. Viszont szeptemberben kezdek egy tanfolyamot, ami hetente kétszer lesz. Emellett pedig itthon is tanulnék.
2012. ápr. 3. 15:48
 4/8 A kérdező kommentje:
olaszt*
2012. ápr. 3. 15:48
 5/8 anonim ***** válasza:

3 év az 1095 nap.


Ha minden nap megtanulsz 3 szót, akkor 3 év alatt lesz egy tűrhető szókincsed. Nem biztos, hogy ez már elég az egyetemhez, de ennél kevesebb szerintem tuti nem.


Napi 3 szó az meg legfeljebb 20 perc, ha belevesszük, hogy a régieket is kénytelen vagy újra meg újra elővenni.


Szóval ha hajlandó vagy napi 20 percet rászánni, akkor gond nélkül.


A nyelvtant nem vettem bele, de az mennyi lehet? Olyan 30-40 oldal. Az 3 évre elosztva kisebb gond, mint a szókincs.

2012. ápr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hajlandó vagyok 20 percnél is többet rászánni. Köszönöm szépen a segítséget. Nyelvtan tényleg nem sok.
2012. ápr. 3. 17:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha elszánt vagy, 3 év alatt bőven meg lehet tanulni:) Meg egyetemkezdés előtti nyáron a helyedbe kimennék már nyelvet tanulni, úgy már alig leszel hátrányban.
2012. ápr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is tervezem, hogy majd kimegyek pár hétre, nagyon szeretném, ha sikerülne.
2012. ápr. 3. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!