Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvből tudnék megtanu...

Milyen könyvből tudnék megtanulni németül?

Figyelt kérdés

Általános iskolában és gimnáziumban tanultam, a kiejtéssel és alap

nyelvtannal tisztában vagyok, de kéne egy olyan nyelvkönyv-sorozat,

amely hasonló stílusban (tehát könyvenként ne térjen el) az alapoktól

egészen a közép- vagy felsőfokig el tud vinni. A lényeg, hogy ne

gyerekeknek szóló legyen. Régebben a Start Neu-ból tanultam. Előre is

köszönöm a segítséget.


2012. ápr. 16. 01:14
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Az a helyzet, hogy németből ilyen könyv nincs. A Start NEU az egy kifejezetten sz*r könyv. Igazából ha ajánlanom kellene, akkor jó könyv csak nyelvvizsga felkészítésére van (Pro und Kontra; Aktuelle Gesprächsthemen), bár ezekenek az alapja is (főleg az utóbbinak) német nyelvű oldalakról való koppintás.

Én se értem légy nyugodt miért nem lehet a diákoknak egy olyan jó könyvet csinálni, mint angolból. Az egy dolog, hogy fontosabb nyelv...

Kizárólag úgy lehet jól megtanulni németül, ha leülsz a gép elé, felmész mondjuk a bild.de-re vagy más hírportálos oldalra és olvasod, hallgatod a híreket. Amit nem tudsz megnézed szótárban és megtanulod. Én ugyanígy csináltam és nagyon jól tudok már németül. Annyira jó szerkezetek, kifejezések vannak, amiket a szótárakba természetesen nem raknak bele. Felsőfokú nyelvvizsga + Emelt érettségim van (még gimibe járok jövőre végzek).


Ha érdekel írj privit és adok linkeket, ahol tudsz tanulni.

2012. ápr. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja és még egy fontos dolog:

A német az egy olyan állatfajta, amely a facebookon nagyon szeret játszani ilyen flash hülyeségekkel és netalántán ha felveszed őket ismerősnek és bejelölöd hogy a játékban ismered, akkor simán tudsz velük beszélgetni CHAT-en ezzel is fejleszve a tudásodat!!!

2012. ápr. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Start könyvek nagyon jók azzal kell kezdeni.Én is azzal kezdtem most már felsőfokú nyelvvizsgám van.
2012. ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs baj a Start! Neu-jal. A folytatásait mondjuk nem ismerem, de az első kötet alapján jó sorozat lehet az egész, érthető benne minden.
2012. okt. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!