Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebböl a 2 könyvből menniy idő...

Ebböl a 2 könyvből menniy idő alatt lehet megtanulni angolul, ha minden nap foglalkozok vele 1-2 órát?

Figyelt kérdés

Nagyon alap szinten vagyok. Próbáltam már a kis angol nyelvtant is,de nekem ott kevés volt az infó,ezekben meg legalább van gyakorló feladat. Bár nem tudom melyik a jobb könyv,mert hasonló szerkezetű mindkettő.

Oxford Angol Nyelvtan

English grammer in use


2011. aug. 22. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a gyorsaság legyen a szempont! A nyelvtanulás élethosszig tart. Az alapos és biztos tudás megszerzése évekbe telik.
2011. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ezt értem és nem egyből felsőfokot szeretnék tudni, hanem csak azt, h. a nyelvtant és annak használatát,begyakorlására ha ennyi időt fordítok ebből a két könyvből(vagy csak az egyikből),akkor kb. mennyi idő alatt tudnám magabiztosan megtanulni.Mondjuk hétvégén több időm van,de hétköznap csak 1-2 órát tudok vele foglalkozni+ismétlés
2011. aug. 22. 14:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha az alapoktól kezdesz, és elfogadsz egy jó tanácsot, használd a "Kreatív Angol"-t! (van kezdő és haladó is). Fejezetenként szavakkal kezd, majd a nyelvtani gyakorlatokhoz információkat ad. Nagyon sok szókapcsolat és mondat gyakorlást fogsz benne találni. Az írásbeli nyelvvizsgára egy nagyon jó kis felkészítő könyv.


De azt tanácsolom, ez mellett, ha tudsz beszélj sokat angolul, pároddal, barátaiddal vagy ha még suliba jársz, a tanárotokkal. Ha lehet, kérjétek meg a szituációs feladatok gyakorlására is, mert "csak könyvből" nem fogsz tudni zökkenőmentesen, szabadon beszélni. Hiába tudsz nyelvtanilag helyesen, élesben, a vizsgáztatókkal pörgősen kell majd társalognod.


Nézz filmeket angolul, angol vagy magyar felirattal, később már az nélkül! A labor feladatnál később ez sokat fog jelenteni.


Sok sikert!

2011. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!