Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyjából hány szó ismerete...

Vak Bottyán kérdése:

Nagyjából hány szó ismerete szükséges ahhoz, hogy bátran elmehessek felsőfokúzni németből?

Figyelt kérdés
Nagyjából most 7-8 ezer szavas tudásom lehet, de felsőfokra ezt elég foghíjasnak találom. Szókincsbővítés céljából a Spiegel-t, a FAZ-t és a Bild-et szoktam interneten olvasni, de főleg a Spiegeles cikkeknél tűnik kevésnek a szókincsem. Angolból felsőfokúra 10 000 szót tanultam meg kb., és ott nem volt semmi probléma. De úgy látom, németből 15 000 alatt nem sokra számíthatok. Ha valaki hozzá tudna ehhez fűzni valamit, személyes tapasztalatot, akármit, annak a válaszát nagyon megköszönném.

2012. ápr. 16. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy nem a szavak számának ismeretétől függ, hogy elmenj nyelvvizsgázni, inkább a tudás jellegétől. Pl. ismered-e a speciális frázisokat. Ha biztonsággal meg tudsz csinálni 10 felsőfokú tesztet min. 60 %-osra, akkor indulj neki. A szóbeli menni fog. Gondolj bele, a szókincs csak egy összetevője a szóbelinek!
2012. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy mennyi szót ismert, de fontosabb a tudás mélysége, Ha ugyanis egy kisebb szókinccsel határozottan ki tudod magas fejezni, az már fél győzelem. Például: a szóbeli vizsgál társalgás közben nem jut eszedbe a szükséges német szó, a "készletből" behelyettesíted másikkal vagy 2-3 szóval fejezed ki magad. Nem csak a lexikális tudást nézik, hanem azt is, alapjában véve hogyan boldogulsz a nyelvvel.
2012. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Végülis csak 1 év múlva megyek, addig van idő mindent tökéletesíteni. Nem csak szavak észnélküli magolására gondoltam, hanem rengeteg közmondást, szólást, idiómát és egyéb dolgot tanulok ezek mellett.

A szókincs mindössze azért érdekel, mert úgy vettem észre, hogy felsőfokon már elvárják, hogy az ember a lehető legpontosabban és legodaillőbb szavakkal fejezze ki magát.

2012. ápr. 17. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!