Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek, hogyan érdemes...

Szerintetek, hogyan érdemes kandzsikat tanulni?

Figyelt kérdés
én elkezdtem 3 hónapja, naponta 3 jelet tanultam, de most azon kaptam magam, hogy nem igazán emlékszem rájuk:), ugyanis nem ismételtem. Amúgy olvastam, hogy a japán gyerekek 8 év alatt tanulnak meg ezret, tehát ha 5 napos tanulással számolunk 8*52*5=2080 nap 1000 szóra, ami azt jelenti, hogy 2 nap alatt tanulnak egy szót átlagosan persze. A gond az, hogy nekem nincs ennyi időm:), szóval szerintetek, hogyan érdemes, ki hogy tanulja?

2012. ápr. 22. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr is, rosszul hallottad, koukou végére 2136, úgy nevezett, jouyou kanjit tanulnak meg. Ez 3 shou, 3 chuu és 3 koukou évet jelent, azaz 9-t. Ezt is 1006 (első 6), és 1130 (utolsó 3) lebontásban.


Aztán, "szót". Egy kanji nem egy szót jelent, ha nem tudod az alapvető kombinációkat (5-től, akár 20-ig), akkor nagyából semmit sem érsz vele.


Én alapvetően hetente tanulok meg 10-t. Szombaton kikeresem őket, átnézem a vonássorrendet, kiírom a kombinációkat majd a hét alatt ismételgetem. Illetve időről időre a régieket is átismétlem.


Továbbá ha sokat találkozok egy ismeretlen kanjival, akkor azt kiírom és mellette csak 1-2 kombinációval vagy csak magábanvaló jelentésével megtanulom.


És emellet az iskola is ad kanjikat, amelyek nagy részét már ismer, így azok kombincáióit is kiírom és magtanulom.

2012. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hadd kérdezzek vissza: hogyan tanulod a japán nyelv többi részét? (hallott szövegértés, beszéd, nyelvtan, nyelvi formák, olvasott szövegértés, fogalmazás stb.)?

2012. ápr. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat youtube-ról hallgatok japánt, illetve van egy nagyon komoly nyelvkönyvem a neve Dekiru
2012. ápr. 23. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdemes, akkor dalokat hallgatni, sokaknak (főként vocaloid és azok fancoverjeinek) van kanji szubja. (van ami olvasható, van ami kevésbé). Ezzel is jól ismételni lehet.
2012. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

James W. Heisig: Megjegyezhető kandzsik

Ez a könyv egy nagyon jó módszert mutat kandzsik megtanulására. Én nem vagyok az a jó memóriával rendelkező ember, nagyon nehezen megy a magolás, de így élvezem a kandzsik tanulását, és olvasással megtanulom őket, nem kell magolnom. Itt egy link, ahol pdf-ben letudod szedni az első fejezetet, olvasgass bele, szerintem neked való tanulási nódszer:) [link]

2012. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Észre se fogod venni, de a könyv olvasása utá(+némi képzelőerő, fantázia) fogsz tudni 1900kandzsit:)
2012. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!