Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kilencedikbe, szeptemberben...

Kilencedikbe, szeptemberben felsőfokú szóbeli angol. Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés
tudtok olyanról akinek bevált?nekem megvan a középfokú szóbeli és írásbeli,nyolcadikos vagyok.és mondta a tanárom hogy szeptemberben elmehetek szóbeli felsőfokra.de persze tanulnék rá nyáron.:)nem keveset.azt mondja hogy jó a beszédkészségem.és hogy szerinte meg tudnám csinálni.de a középfokú szóbelim is kb.82% lett.

2012. ápr. 22. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ismerek olyant. Nem olyan nagy dolog, ha rendesen felkészülsz.
2012. ápr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet csinálni, de a kulcs a nyelviskola vagy magántanár. Én legalábbis nem tudok magam készülni. És mivel azt sem szeretem, ha valaki ott ül mellettem és folyamatosan nézi, hogy mit csinálok, ezért a nyelvsuli jött be. Én 9-ben középfokúztam, 10-ben emeltszinten érettségiztem (merész lépés volt, mert abban az évben volt először olyan hogy emelt szintű érettségi, és mindenki hülyének nézett, hogy előrehozottan rögtön emeltet teszek). De jól sült el, mert 5-ös lett. Az emelt érettségi a középfokú nyelvvizsga és a felsőfokú között van valahol félúton.


Az érettségi után gondolkodtam a felsőfokún, de úgy döntöttem, hogy angolul előbb utóbb úgyis meg kell tanulni, úgyhogy nem német felsőre készültem, hanem elkezdtem angolra járni. Az érettségire az angol nyelvvizsgát is megszereztem.


Sok sikert!

2012. ápr. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nos, ismerek olyat, aki hetedikben tette le a felsőt. tudom, furán hangzik, meg elképzelhetetlennek, de.*vállvonás* jó nyelvérzéke volt a srácnak, most 10.-es. :)
2012. máj. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!