Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek angolt és németet...

Szerintetek angolt és németet együtt tanulni középfokú szintre mennyire kihívás?

Figyelt kérdés
Az angol alap szinten van, a német meg szinte nullán (régen tanultam, a nagyon nagyon alapokra emlékszem)

2012. ápr. 27. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem, milliók tanulják ezt a két nyelvet egyszerre, nem befolyásolják egymást, bár német után az angol könnyebb, angol után a német nehezebb.
2012. ápr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem olyan vészes, ha jól összejönnek a dolgok, meg fogod látni a hasonlóságot a két nyelv közt.
2012. ápr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd el a mindkettő nyelvet tanulni, de ne várd el magadtól, hogy mindkét nyelvvel azonos szintre jutsz el azonos idő alatt. Keverhető a két nyelv, mivel rengeteg a hasonlóság: ami past simple az angolban = a prateritum

a németben, ami present perfect az angolban = a perfekt a németben, ami plusquamperfekt a németben = past perfect az angolban.

Ha használható nyelvtudást akarsz, akkor nem a munkafüzetek összes feladatát kell kitöltened, hanem az adott nyelvtani szerkezetet kell gyakorolnod szóban, azaz hangosan mondj saját mondatokat szenvedőre, feltételes szerkezetre, igeidőkre stb. pl. 'to eat cheese pizza' kifejezést tedd át az említett szerkezetekbe, ( I ate ... yesterday / I will eat ..., if I ... / Cheese pizza is eaten by ..../ I wouldn't eat cheese pizza .... / etc. :))

Mivel alap szinten vagy angolból, ezért javaslom, hogy kifejezéseket tanulj, mert már kezdő szinten könnyebb megtanulni a kifejezések révén, hogy go home, go abroad, DE !! go to the cinema.

Tehát NE csak önálló szavakat tanulj, hanem kifejezéseket, azaz igéhez tegyél főnevet/határozókat pl. look at the photos, look for my keys, look after my relatives, go home, go abroad, go to the cinema, need further information, go home to cook lunch, like sleeping, hate working, don't mind cycling stb.


Szótárfüzetedbe mondatokat írj a szavakkal.

Használj színeket, nyílakat, rajzolj !!!

Készíts szókártyákat a kifejezésekkel, magyarul egyik oldal, másik oldalon angolul és magyarról mindig angolra tanulj !!!!! Az említett kifejezéseket írd fel a kártyákra és vidd magaddal bárhova is mégy, használd ki a holtidőket pl. sorban állás, buszra várás, utazás stb.

Akármilyen nehézségű szöveget is olvasol majd, a szövegekből írd ki belőle a kifejezéseket, foglald össze a tartalmát a kivett 3-5 kifejezéssel, írj rá kommentet !!

A legeslegfontosabb: mindennap tanulj angolt és németet 5-10 percig 3-4 alkalommal, ami többet ér mint hetente egyszerre 2 órahossza.

Nézz dvd-t angolul és olvass könnyített olvasmányokat, de szótárazás nélkül :))

A tippeket minden nyelvre használhatod


And last but not least :) nyelvtanárként ajánlom az angolnyelvtanítás.hu oldalt, ahonnan az ütős tippeket vettem, és iratkozz fel a levelükre.

2012. ápr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges :)

Én angolból most vagyok kb. intermediate szinten. Egy középfokú nyelvvizsgát szeretnék majd belőle.

Németből pedig már a felsőfokúm lesz meg pár év múlva.

Szóval szerintem lehet a két nyelvet párhuzamosan, egyidejűleg tanulni :)

2012. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, gimiben amúgy is 2 nyelvet kell tanulni. bár azért lehet hogy kicsit befolyásolják egymást, de nem vészes. tapasztalatból mondom
2012. máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én álltalános iskolában tanultam németet 8 évig, az alapokra emlékszem (Bemutatkozás, számolás, irányok,néhány kérdőszó) szerintem egy pár órás ismétlés segítene sokat (a nyelvtanra sajnos nem nagyon emlékszem), angolt meg az utóbbi 4 évben tanulok középiskoában.. összességében jobban beszélem mint németet.. ezért szeretném most egyszerre a kettőt tanulni, hogy egyszerre letudjak belőlük nyelvvizsgázni (esetleg 1-2 hónap különbséggel)
2012. máj. 12. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!