Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a TELC középfokú...

Milyen a TELC középfokú szóbeli nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Az írásbeli részét értem, csak a szóbeli feladatok nem világosak.:(

Azt tudom, hogy párban vannak benn a szóbelin, mint az ECL szóbelin. Van-e képleírás és milyen szituk voltak? Azoktól kérdezném akik már voltak. És miről kell beszélgetnem a másik vizsgázóval, a képről vagy kapunk egy szitut? Valami felkészülési időről is hallottam.

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is.



2012. ápr. 29. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A weboldalukon elég jól le van írva minden.


De tömören:

Bementek mind a ketten, van egy bemutatkozás fél percben, ezt nem pontozzák.

Aztán jön 1-1 választott témáról a beszélgetés. (A felkészülés 20 percében adják ki a lehetőségeket, a 2őből egyet kell választani és arról beszélni.)

Aztán következik az, hogy adnak egy szöveget és arról kell beszélgetni. Egyetértesz/enm értesz az olvasottakkal, stb...

Majd végül van egy ilyen szituációs dolog is, amikor adnak egy valami feladatot és közösen ki kell találni valamit rá, például nagyon gyakori, hogy vacsorát kell szervezni egy társaságnak, vagy egy csoportnak valami városnéző programot. (Tehát pl a városnézésnél ki kell találni, hogy mit lenne érdemes megnézni, meg ilyenek...)


Kb ennyi.

De mondom, a weboldalukon elég jól le van írva minden.

2012. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, természetesen megnéztem a vizsga honlapját, csak amit adnak téma, az egy kép, tehát képleírás is van, vagy csak egy cím pl. sports, books, films, ???
2012. ápr. 29. 22:37
 3/12 A kérdező kommentje:
Mármint a vizsga első részére gondoltam, hogy amit adnak 2 téma, amiből 1-et kell választani, az milyen formában kaphatom meg?
2012. ápr. 29. 22:39
 4/12 anonim ***** válasza:
A téma neve és pár szempont, hogy miket kéne belefűzni.
2012. ápr. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A másik vizsgázóval az utolsó résznél pl ha le kell szervezni valamt, akkor azt megadják hogy mondjuk mi barátok vagyunk, vagy az egyikünk az eladó, másik a vevő, vagy hogy zajlik ez a része egész pontosan?

Bocs hogy ide írok,csak láttam már kérdeztek itt.

2012. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem, csak kiadják, hogy egy nyaralást vagy utat akartok szervezni, de ezt közösen kell. Szóval adott, hogy barátokként.
2012. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Oké,köszi :)
2012. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, csak azt nem tudom még, hogy van képleírás, fogunk kapni egy képet?????
2012. máj. 4. 19:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, nincs.
2012. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi,még egy kérdés, a cikket is megkapjuk a felkészülési időben?
2012. máj. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!