Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan készültök/készültete...

Ti hogyan készültök/készültetek szóbeli nyelvvizsgára? Tudnátok tanácsokat adni? Hogyan gyakoroltatok ha magatoktól készültetek fel? Sikerült?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd végig a témaköröket, írj magadnak mindegyikhez 1-1 fogalmazást, amit tanulj meg. Ha azt a témát kapod, akár képleírásban, akár beszélgetésben, úgy kell terelni a szót, hogy el tudd mondani, amit megtanultál. Pl. el kell ejteni, hogy nagyon szeretsz olvasni, és ha rákérdezek (rá fognak), akkor elmesélni, mit olvastál legutóbb és hogy ezen kívül még milyen hobbid van. Az a lényeg, hogy te irányítsd a beszélgetést.

Én egy hűtőgépes képet kaptam, 2 mondatban összefoglaltam, mi látható a képen, majd rátértem, hogy nekem is van egy nagy hűtőszekrényem, de többnyire üres, mert nem tudok főzni, mindig kész katasztrófa, ha nekiállok. Ez egyébként nem igaz, de viccesen el lehet mesélni, röhögtek is rajta, és max. pontot kaptam, holott köze nem volt a képhez.


Nem kellenek nyakatekert mondatok, de amit mondasz, az jó legyen.


Ezen kívül ha angolból mész, akkor be kell vágni az English Grammar in Use c. könyv nyelvtani és szóanyagát, a megfelelő szinten, az kb. elég is.

2012. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Én épp itt GYIK-en találtam magamnak tanulótársat, skype-on készültünk együtt. Heti 3-4 alkalommal, alkalmanként általában másfél-2 órát beszéltünk, először csak bemelegítettünk, hogy kinek milyen napja volt, aztán témát dolgoztunk fel, s végül vizsgafeladatokat csináltunk. Mindkettőnknek elsőre sikerült a felsőfokú nyelvvizsgánk, nekem a szóbeli sikerült a legjobban. Tanári segítségét nem vettem igénybe, egyedül készültem fel.
2012. máj. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Meg kell szerezni a témakörök listáját, és kipróbálni, melyikről tudsz beszélni. A BME-n pl. kilistáznak kb. 100 témát. Lesznek, amikről most is tudsz beszélni, lesznek, amikről nem. Ezekhez kell gyűjteni szavakat, mondjuk ha a téma a pénzügyek, akkor tudd, hogy hogy van "számlát nyitni", vagy "kamat" stb.


A számodra idegen, nem kedvelt témákhoz találj ki jól hangzó bevezető dumát, vagy akár az egész témát ki is dolgozhatod, mint egy tételt.


Fontos, hogy a szóbeli nyelvvizsga nem kihallgatás, tehát nemcsak a színtiszta igazat szabad mondani. Ha mondjuk a téma az, hogy mit sportolsz, miközben te baromira nem sportolsz, akkor kamuzz valamit, mert a nyelvvizsgán az számít, hogy tudsz-e beszélni, nem az, hogy mi hangzik el.

2012. máj. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!