Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Össze tudok zavarodni, ha...

Össze tudok zavarodni, ha egyszerre több nyelvet tanulok? Igaz az, hogy a nyelvvizsga semmit sem ér?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Egyéntől függő lehet, mennyire zavar be két nyelv párhuzamos tanulása. Én angolt és németet tanultam egyszerre és nem volt jellemző a szavak keverése vagy az összezavarodás.


A nyelvvizsga sokat ér, főleg ha felvételi előtt állsz, mert plussz pontot ad. Sokat jelent, ha álláshírdetésre pályázol, mert feltételezi a papír, hogy nyelvet is beszélsz.


A nyelvvizsga értéke csekély az olyan állásinterjúkon, ahol rögtön idegen nyelven folyik az elbeszélgetés vagy külföldön kell munkát vállalni. Ott a ténylegesen beszélt tudásszint szükséges a papírok helyett.


Röviden: Tanulható két nyelv párhuzamosan zavar nélkül és saját magad felmérése vagy jövőbeni pontok szempontjából érdemes nyelvvizsgát tenni.

2012. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
külföldre szeretnék menni dolgozni és ezért érdekelt csak a nyelvvizsga, hogy fontos-e
2012. máj. 4. 20:37
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

maga a nyelvvizsga fontos (felvételinél, munkánál főleg külföldön), de alapjába véve a magyar nyelvvizsgának semmi értelme. túlbonyolított, és csak az a lényeg h minél többet leakasszanak rólad. nem az eredeti célért van már nyelvvizsga (nem tudom itt érti e valaki mit akarok mondani :) ).

sztem egy angol anyanyelvű ember se tudná 100%-ra megcsinálni, mert minden lóf.szba belekötnek.

bár ez az egész már nem a kérdéshez vonatkozik:D

2012. máj. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Az összezavarodás sok mindentől függ: melyik nyelvek, hány nyelv, alapból milyen a nyelvérzéked, stb. Én volt, hogy egyszerre tanultam három nyelvet: angolt már közép és emelt szint között, franciát elkezdtem szeptemberben, és egy harmadik nyelvet májusban, aminek ráadásul nem latin ábécéje van. Na, ez sok volt, pedig alapvetően jó vagyok nyelvekből. Egyrészt nem volt időm mindegyikkel rendesen foglalkozni (a harmadikat hagytam rendszeresen ki), másrészt a két utóbbinál vannak szavak, amiket simán felcserélve mondanék ki (nem sok, de 4-5 biztos). Nekem ez a tapasztalatom.
2012. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Össze tudok zavarodni, ha egyszerre több nyelvet tanulok?"


Egy-két szótévesztés lehet, de ezt a problémát eltúlozzák.


"Igaz az, hogy a nyelvvizsga semmit sem ér?"


Igen, azok szerint, akiknek nem sikerült a nyelvvizsgájuk :)))


Komolyabbra fordítva a szót, a nyelvvizsga jelez valamit, de azt tudni kell, hogy pl. a tárgyalóképes nyelvtudás messze a felsőfokú tudás felett van.

2012. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

20:44


"alapjába véve a magyar nyelvvizsgának semmi értelme"


Halkan megjegyzem, hogy nincs olyan, hogy "magyar nyelvvizsga". A magyarországi nyelvvizsgák az európai szabályozásnak felelnek meg.


Tudom, hogy a GYK-n divat Magyarországot szidni, de akkor legalább valami valós indokot találjatok rá, ne meséket találjatok ki.

2012. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Zsolt... válasza:

Nem hiszem, hogy a nyelvek összezavarása lenne a legfőbb gondod. Inkább az, hogy nem lesz elég energiád mindegyikre.


Nyelvtanulás szempontjából a középfokú vizsga annyit jelent, hogy folyékonyan beszélni még nem tudsz, de van egy tűrhető alapod a továbblépéshez. A felsőfokú nyelvvizsga az, amit meg kell céloznod a folyékony kommunikációhoz. Azonban, ahogy előrehaladsz, úgy lesz egyre kellemesebb a tanulás is, míg a végén már szórakozás, úri passzió... :-)


A Rigó utcai nyelvvizsga egy rettenet, a valóságtól elrugaszkodott és szemellenzős. Válassz bármi mást, csak azt ne.


Üdv

Zs

2012. máj. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Halkan megjegyzem, hogy nincs olyan, hogy "magyar nyelvvizsga". A magyarországi nyelvvizsgák az európai szabályozásnak felelnek meg. "


én meg még halkabban megjegyzem, h hülyeségeket beszélsz.

[link]

igenis van külön ilyen h "magyarországi nyelvvizsga".

"Az Európai Unió közösségi szinten nem szabályozza a nyelvtudást igazoló bizonyítványok elismerését, a közösségi jog tehát nem rendelkezik erről. Az egyes tagállamok saját hatáskörükben szabályozzák, vagy nem szabályozzák a tagállamon kívül szerzett nyelvvizsga-bizonyítványok elismerését, értékelését. Ebből következik, hogy a Magyarországon szerzett nyelvvizsga-bizonyítványokat az Európai Unió tagállamai eltérően értékelhetik."


és a magyar nyelvvizsga semmi.

2012. máj. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

09:35


Nem a nyelvvizsgabizonyítványok elismerésének jogi kérdéseiről beszélek, hanem a nyelvismeret fokozataira vonatkozó szabványokról. Úgy látszik, még magyarul is meg kellene tanulnod.

2012. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nehéz bevallani h nincs igazad, igaz?

"Halkan megjegyzem, hogy nincs olyan, hogy "magyar nyelvvizsga". A magyarországi nyelvvizsgák az európai szabályozásnak felelnek meg."


"európai szabályozás" - nem, nem az EU szabályozza a nyelvvizsgát, hanem a tagállamok, külön külön saját maguknak.

és az előző hozzászólásomban szereplő idézetnek köze sincs a nyelvvizsga elfogadásának jogszabályaihoz.

2012. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!